Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
proszę o pomoc
#1
Witam  !!
Jeśli to piszę w złym dziale, to przepraszam.
Mam problem - otóż temat nie dotyczy złota czy srebra a miedzi.
Jeśli użyję niefachowych określeń to proszę o wyrozumiałość - testem totalnym laikiem.
Chcę przytopić (moje określenie) drut miedziany o śr. 3mm - i zrobić z tego coś w rodzaju ażuru.
Palnik tlen - gaz.
Prób już było dużo ,  ... prawie fajnie wszystko wychodzi (z naciskiem na PRAWIE) ale ta miedź przywiera mi do płytki na której to topię.
Była już zwykła cegła szamotowa, glina, jakieś płytki ceramiczne , nawet kupiłem masę formierską i co ... i przywiera.
Widziałem w sprzedaży "płyty montażowe 18 x 30 cm- węgiel" - czy do takiej płyty nie przywiera ? a może należy ją wcześniej jakoś przygotować do pracy?
Będę wdzięczny za pomoc
Odpowiedz
#2
https://www.youtube.com/watch?v=qxOj7pazB_s
Odpowiedz
#3
mnap89 - dziękuję za link - wyjaśnił wszystko.
no i oczywiście następny problemik - płyta montażowa z szamotki czy węgla ?
Wprawdzie na Allegro są, ale czy dobrej jakości - gdzie ew. kupić ?
z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz
#4
Kup tygielek do topienia metali szlachetnych - szamotowy, szamotowo-węglowy, węglowy lub ceramiczny. To kosztuje pare zlotych i oszczedza wielu problemow. Taki tygiel musisz odpowiednio przygotowac pokrywajac odrobina boraksu. Do tego potrzebujesz jeszcze jakas forme do ktorej chcesz odlac stopiony metal. Sa stalowe/zeliwne wlewaki poziome lub pionowe. Mozna robic jednorazowe formy z kości mątwy lub z węgla drzwnego, ewentualnie z piasku do form odlewniczych lub z gipsu do odlewow. Oczywiscie sa rowneiz jakies metody prymitywne metody chałupnicze - wszystko sie da tylko zalezy jaki chcesz osciagnac efekt, powtarzalnosc, czas itp.
Tygle czy wlewaki mozesz kupic na allegro lub w roznych hurtowniach narzedzi jubilerskich.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości