Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuta bransoleta - tutorial
#1
Popelnilem maly tutek, postanowilem sie nim podzielic z userami forum.

kuta bransoletka - krok po kroku

Krytyka mile widziana, tylko prosze o lagodne wypowiedzi, bo do jubilera mi daleko, a kowal robi jak umie.

Jesli interesujecie sie cyzelowaniem i trybowaniem, na blogu jest jeszcze kilka innych tutoriali. A moze z czasem pokusze sie o zrobienie czegos z kamieniami ozdobnymi?
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#2
Dla mnie to oko "RA".
Zmień materiał,zaloguj się pod innym nikiem i inkomu nie mów że nie jesteś złotnikiem(jeśli zrobisz to w Au).Czasami mówią że jeżeli robisz tylko w Ag to jest się srebrnikiem.A z mojego punktu widzenia metal jest metal.
I nie bądź taki nieśmiały bo oglądając twoje prace myślę sobie że na repuserstwie się znasz. Ząbki
Odpowiedz
#3
Oko "Ra" powiadasz ? Moze i tak. Moja pani nazwala to bardziej dosadnie, hrehrehre.
Nie jestem w najmniejszym stopniu niesmialy, tylko jak przez 15 lat przerabialem, ozdabialem, ze tak powiem "szylem na miare" i wkladalem kawalek duszy w piekna bron, to gusta mi sie spaczyly.
Ale to wtedy nauczyc sie musialem wielu technik obrobki drewna i metalu, ktore teraz, po pieciu latach calkowitego niedotykania narzedzi precyzyjniejszych od trzyfuntowego mlotka, moge z powodzeniem wykorzystac w tej bizuteryjnej dlubaninie. Ot, sonduje tutejszy rynek, za namowa znajomego, zmobilizowal mnie troche i klepie te blaszki do jego butiku.

Z tym zlotnikiem - srebrnikiem to sie nie zgodze. Zlotnicy, wedlug polskiej definicji, wyrabiali kiedys nie tylko bizuterie ze zlota, lecz takze zastawe stolowa, przedmioty liturgiczne, ozdoby wyposazenia wnetrz przerozne, no wszystko to co sie wiazalo z obrobka metali kolorowych. W angielskim, odpowiednikiem nazwy zlotnik jest silversmith, bo coppersmith- kowal miedziany to po prostu kotlarz, robil gary, patelnie, konwie z metali mniej szlachetnych, najczesciej z miedzi lub cyny. A goldsmith? Wychodzi mi ze to regularny jubiler, chociaz to jeweler.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#4
W Polskiej literaturze jest tak jak piszesz Tom, odnośnie tego złotnika itp.

Co do zdjęć to zrób sobie namiot bezcieniowy, (w google wszystko znajdziesz) nie jest to duży koszt. Ja sobie już konstrukcje zrobiłem tylko jeszcze lampy muszę kupić.
Odpowiedz
#5
"Moja pani nazwała to bardziej dosadnie"
Czy można poznać szczegóły??Puść oczko
"Z tym zlotnikiem - srebrnikiem to sie nie zgodze"
Ja myślałem że rozmawiamy o praktyce,a nie o teorii. Język
I co za różnica jaki metal kujemy Puść oczko
A jubiler powinien znać się na kamieniach.Niezależnie od tego jak się to nazywa w innych językach.Ząbki
Odpowiedz
#6
No to ja slusznie twierdze ze nie jestem jubiler , tylko kowal, bo na kamieniach sie nie znam ! Na fotografi , cholera tez !
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#7
Nie trzeba znać się na wszystkim. Wystarczy być specjalistą w jednej dziedzinie. A kuci wychodzi Ci dobrzeUśmiech



Może przytoczę polskie definicje:
Złotnictwo – rzemiosło artystyczne zajmujące się wytwarzaniem wyrobów ze złota, platyny, srebra, stopów, metali szlachetnych, kamieni szlachetnych oraz innych drogocennych materiałów. W starożytności złotnictwo obejmowało głównie wytwarzanie luksusowych przedmiotów codziennego użytku (świeczniki, srebrne zastawy, szkatułki, wazony, figurki), różnego typu ozdób (diademy, naszyjniki, brosze, klamry, naramienniki, pierścienie), oraz przedmiotów służących kultowi religijnemu (złote lub srebrne relikwiarze, monstrancje, kielichy, puszki, pateny)

Termin jubilerstwo, dotyczący głównie czasów nowszych, obejmuje przede wszystkim wyrób klejnotów i ozdób ze złota, srebra i kamieni szlachetnych.

W zasadzie więc nie są to synonimy.
Odpowiedz
#8
coś innego jak widzialem do tej pory..ma to napewno swoj klimat...i chyba trzeba duzej kobiecej rękiZąbki zeby to sie prezentowało jak należy
Odpowiedz
#9
bardzo mi się ta bransoleta podoba .lubię kute rzeczy z miedzi.taka bizuteria dla indywidualistek. czy możesz wrzucić linka do tego bloga gdzie robiłeś oczko, czy tam oko horusa chętnie się zapoznam z tą metodą (micha/smoła). podobają mi się rzeczy kute , czy może masz jakiś patent, jak kuć żeby sąsiedzi nie zlinczowali????? mieszkam w bloku.
Odpowiedz
#10
Chodzi Ci o ten link?
http://old-smithing.com/index.php/tutori...uta-carge/

Hum... Moich odpowiedzi na Twoje posty nie czytałaś? Czy może wolisz odpowiedzi starego wyjadacza, a nie amatora?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości