Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Art Clay- rozmaitości
#21
Właśnie spróbowałam i mnie nic nie odpada, bo zadzwoniłam tam gdzie to sprzedają i mi powiedzieli ,że trzeba blachę odtłuścić kwasem i deterggentem i zmatowić papierem ściernym i na to nałożyć pastę to nie odpadnie. To pierścionek od którego odcięłam górną częćć kargi bo nie mogłam jej przylutować (to była moja pierwsza próba lutowania i lut złapał tylko w jednym miejscu) więc to co widać jako gładkie jest miejscem ,gdzie miał być kamień. Wykorzystałam ten już zmarnowany pierścionek i naniosłam właśnie artclay no i się trzyma, jak widać , zdjęcie nie za dobre .Trzyma się na płaskiej blaszce, tak jak by z nią stanowiło całość . Mam jeszcze parę zepsutych rzeczy więc poćwiczę.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#22
(01-17-2012, 05:27 PM)magda napisał(a): Właśnie spróbowałam i mnie nic nie odpada, bo zadzwoniłam tam gdzie to sprzedają i mi powiedzieli ,że trzeba blachę odtłuścić kwasem i deterggentem i zmatowić papierem ściernym i na to nałożyć pastę to nie odpadnie. To pierścionek od którego odcięłam górną częćć kargi bo nie mogłam jej przylutować (to była moja pierwsza próba lutowania i lut złapał tylko w jednym miejscu) więc to co widać jako gładkie jest miejscem ,gdzie miał być kamień. Wykorzystałam ten już zmarnowany pierścionek i naniosłam właśnie artclay no i się trzyma, jak widać , zdjęcie nie za dobre .Trzyma się na płaskiej blaszce, tak jak by z nią stanowiło całość . Mam jeszcze parę zepsutych rzeczy więc poćwiczę.

Rzeczywiście nie wygląda to źle, a jak dojdzie kamień to może być całkiem ciekawy pierścień. Ja nakładałam za cienkie warstwy,wałeczki i listki -może dlatego mi nie wyszło.
a tu jeszcze praca z ac, ażur Uśmiech bardzo lubię ten rodzaj biżuterii.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#23
Ten wisiorek to jedna z najpiękniejszych twoich prac, bardzo mi się podoba. Co do nakładania to trzeba nakładać tylko pastę i nie dotykać jej rękami żeby nie natłuścić, a wałeczki chyba robisz w rękach i to pewnie dlatego się nie łaczą całkowicie z blachą. Ja zamówiłam tylko troszeczkę tego silverclayu i już nie mam czym poćwiczyć . Teraz tyko lutuję ale jak zamówię więcej to można próbować dalej. mam taki darmowy kawałek ksiązki o artclayu gdzie łaczą różne metale . Wysyłam go w załączniku. O no nie wysyłam bo mi napisali ze tego typu plików nie obsługują . Puszczam linka w takim razie, tam można pobrać za darmo właśnie ten kawałek . http://www.jewelrymakingdaily.com/media/...ntent.aspx
Odpowiedz
#24
Witaj, Justa. Ładne te Twoje rzeczy. Te pierwsze trzy najbardziej mi się podobały.
Faktycznie artclay daje niesamowite możliwości. Troche wkurzające, że potrafi się skurczybyk skurczyć po wypaleniu nawet do 9%. Ale Ty sobie radzisz, jak myślę.
Może się zbłaźnię ale mam ochcotę zapytać: odciskałaś listek w silverclay? Pytam, bo to zdjecie, które wrzuciła Vivian gdzieś zniknęło!
A próbowałaś już zrobić mokume gane? I czy podoba Ci się ta technika?
Pokazuj jeszcze więcej, co tam nowego wyczarujesz.

http://www.justyna-bizuteria.pl/product....product=95
To jest piękne na zabój!
Odpowiedz
#25
Justa mam do ciebie pytanko: o ile zmniejsza się wyrób z metalclayu po wypaleniu??? Widzę że robisz kargę do kamienia z tego.O ile większą trzeba zrobić żeby po wypaleniu pasowała do kamienia?
Odpowiedz
#26
Ona raczej z tymi kamieniami to wypala.
Odpowiedz
#27
Wypaliłam z cyrkonią i z białej zrobiła sie żółta i nie błyszczy .Myślę że z kamieniami nie wypala. Tam w tym sklepie z artclayem to nic nie chcą powiedzieć ,tylko proponują bardzo drogi kurs lub poblikacje też drogie, a w sumie instrukcję obsługi to by mogli dołaczyć . Kupiłam w innym sklepie oksydy czarną i tęczową z instrukcjami na dwie strony. Oni są pazerni na pieniądze aż do przesady. Może Justa jak tu wejdzie coś doradzi.
Odpowiedz
#28
Czy ktoś wie co to jest crystal clay. W innych krajach to jest u nas nie ma?
Odpowiedz
#29
Może się mylę ale to chyba styl tworzenia biżuterii, polegający na "wklejaniu" kryształków o różnym szlifie w modelinę lub art clay.
Jak na tym filmiku poniżej.
http://www.youtube.com/watch?v=2egi1KFTnDg
Jak dla mnie to raczej nic wyrafinowanego, mówiąc delikatnie. Puść oczko
Odpowiedz
#30
Myślałam że to co innego . Naprawdę lipa mówiąc niedelikatnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości