Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o ID
#1
Jak w temacie, bardzo proszę o identyfikację gatunku drewna. W niedziele na rynku za 5 PLN kupiłem taką rzeźbę. Pochodzi z wystawek w niemiecji.     ,     ,     ,     ,     .
Nie to żebym się lenił i nie szukał, przetrząsnąłem internet i na moje to może być :wenge?, bocote?,albo żelazne drzewo pustynne lub jakoś tak, a może palisander?
Zbytnio kontaktu z egzotycznym drzewem to nie miałem, jakiś tam fornir z hebanu i mahoniu i to w niewielkich ilościach miałem w ręku ale to nie to.
Dodam że jest ciężkie jak chorera. Ten kawałek jest cięższy czterokrotnie od takiego samego z dębu. Kupiłem toto z myślą do dalszej przeróbki. Rzeźba jako taka niezbyt mi się podoba, ot taki afrykancki bożek.
Widziałem na forum że niektórzy z was robią biżuterię łączoną z elementami drewna egzotycznego więc stąd moje pytanie, może ktoś miał z takim drzewem do czynienia, może zna nazwę.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#2
Sam se odpowiem.......... heban. Sprawdziłem u fachowca, który zajmuje się intarsją.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#3
nie znam się na drewnie ale postawił bym na palisander. Chociaż heban ma różne gatunki. Może na jakimś forum stolarskim.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#4
Heban na pewno. Mój klient, nie młody już człowiek, zajmował się rzeźbą. Dość sporo tego wykonał i w różnych materiałach. Głównie drewno i bardzo różne gatunki. Teraz wciągnęła go intarsja. Po szczegółowej konsultacji i porównaniu jego próbek drzew egzotycznych padło orzeczenie - heban.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości