Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bransoletka serca
#1
Wink 
Witam wszystkich
Jest to mój pierwszy post na forum wiec proszę o delikatnie traktowanie typowego lajkia w tematach biżuterii.
Jakiś czas temu robiłem dla swojej dziewczyny wisiorek serca żywicy epoksydowej połączonej  z drewnem, bardzo jej sie spodobało
a że za 3 miesiące zbliża się rocznica pomyślałem ze zrobię bransoletkę w podobnym stylu tylko na zasadzie mniejszych serc, jedno z żywicy drugie z drewna wenge ( jutro wrzucę jakiś szkic ). Łączone wszystko srebrnym drucikiem 0,8mm odzielajac kolejne serca oczkami.

I jako typowy lajk mam pytania odnośnie techniki lutowania/spawania druciku, będą małe elementy a o ile dobrze wiem trzeba nagrzać drucik, jak oddzielić te drobne elementy by ich nie stopić/spalić?  

Czy ktoś był by wstanie wykonać (oczywiście odpłatnie) / poradzić w kwestii wykonania formy na żywice ( serca mniej wiecej 3mm grube i szerokie na 6mm i długie na 8mm, jutro będzie szkic)

Oraz jak wykonać takie drobne elementy z drewna ?



Dziękuje i proszę o wyrozumiałość
Odpowiedz
#2
Jeżu kolczasty!  Prosisz o kurs jubilerski w jednej pigułce. Ja wymiękam.
Ale gdybyś był zainteresowany, wszystkie  odpowiedzi znajdziesz w setkach
tematów i dziesiątkach tysięcy postów tego forum. Tutaj naprawdę jest
zebrana wiedza, której już nigdzie w Polsce się nie przekazuje. Jest o 
żywicach, emaliach, drewnie, kości, skórze, bursztynie, lutowaniu srebra,
o oprawie kamieni. Są zdjęcia, tutoriale i linki. Techniki, materiały, urządzenia
i wszystko za darmo.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#3
Dzięki sporo informacji znalazłem sporo informacji na temat odlewów z żywicy formę już tworze, drewno tez już czeka. Ale nadal mnie zastanawia sposób oddzielenia elementów palnych od spawu, szukałem na forum ale nie znalazłem nic podobnego.
Odpowiedz
#4
-----
Odpowiedz
#5
W załączniku szkic, wszystkie wymiary są w mm


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#6
(05-14-2018, 08:48 PM)rusher1997 napisał(a):  Ale nadal mnie zastanawia sposób oddzielenia elementów palnych od spawu, szukałem na forum ale nie znalazłem nic podobnego.

Tylko PUK. 

"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#7
(05-15-2018, 01:13 AM)cactoos napisał(a):
(05-14-2018, 08:48 PM)rusher1997 napisał(a):  Ale nadal mnie zastanawia sposób oddzielenia elementów palnych od spawu, szukałem na forum ale nie znalazłem nic podobnego.

Tylko PUK. 

Albo zastanów się nad taka zmiana projektu coby nie stosować lutowania w pobliżu tych elementów.
Odpowiedz
#8
-----
Odpowiedz
#9
Witam,
Cytat:A jak do wisiorka zrobiłeś zawieszkę (czy przywieszkę-jak kto woli) ?

Zamów lub zrób łączniki.Nawierć serduszka i wklej.

Właśnie wczoraj wpadłem na ten samo pomysł,

aby w serca wkręcić szpilki (żółto,zielone na rysunku) a łączyć je tylko oczkami (spawanymi/ samo zaciskanymi. niebieskie). Również porównałem ilość serc i wychodzi na to ze ze 5 szt była by to optymalna ilość, resztę połączyć łańcuszkiem srebrnym z zapinka.
Macie jakieś uwagi odnośnie, wielkości i ułożenia

Również poszukuje takich szpilek z oczkiem co są wkręcane, może ktoś coś widział?
   
Odpowiedz
#10
Wklej.
Poza tym
- 1mm mocowania to trochę za mało
- przemyśl wymiary połączenia od wklęsłej strony serca, rysunki złożeniowe są niespójne w tym miejscu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości