Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fioletowy kamyk - co to?
#1
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy kamyk ze zdjęcia z pierścionka można rozpoznać na zdjęciach, czy niezbędna jest wizyta u specjalisty. Zdjęcia są robione pod różnym kątem. Chciałabym wiedzieć czy poza sentymentalną, ten kamień przedstawia jakaś wartość?


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#2
(02-13-2018, 01:43 PM)eskaa napisał(a): Witam, chciałabym się dowiedzieć czy kamyk ze zdjęcia z pierścionka można rozpoznać na zdjęciach, czy niezbędna jest wizyta u specjalisty. Zdjęcia są robione pod różnym kątem. Chciałabym wiedzieć czy poza sentymentalną, ten kamień przedstawia jakaś wartość?

Najprawdopodobniej korund syntetyczny, wartość sentymentalna. Może delikatnie zmieniać barwę, w zależności czy światło sztuczne czy naturalne
Odpowiedz
#3
(02-13-2018, 03:24 PM)silverpaul napisał(a):
(02-13-2018, 01:43 PM)eskaa napisał(a): Witam, chciałabym się dowiedzieć czy kamyk ze zdjęcia z pierścionka można rozpoznać na zdjęciach, czy niezbędna jest wizyta u specjalisty. Zdjęcia są robione pod różnym kątem. Chciałabym wiedzieć czy poza sentymentalną, ten kamień przedstawia jakaś wartość?

Najprawdopodobniej korund syntetyczny, wartość sentymentalna. Może delikatnie zmieniać barwę, w zależności czy światło sztuczne czy naturalne

Dziękuję za informację Uśmiech
Odpowiedz
#4
Albo i szkiełko :(. Nie chcę drażnić ale.....właśnie te ale, na brzegu tafli i na rantach fasetek tafli widzę małe ubytki (wyszczerbienia) i teraz rodzi się pytanie czy są spowodowane kiepską techniką szlifierza, który zwalił robotę czy się wyszczerbił kamyk od zwykłego użytkowania a to dziwne przy twardości korundu 9 (tuż za diamentem)? Rączka piękna, zadbana, młota, kilofa ani fabryki gwoździ chyba nie uświadczyła to skąd te szczerby?
A....... chyba się czepiam, niech zostanie że korund syntetyczny
Tak mnie wzięło bo moja ślubna na zaręczyny dostała rubina, 34 lata już go włuczy na paluchu i takich szczerb ni ma

Pozdrawiam serdecznie
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#5
To ametystu się nie fasetuje?
Odpowiedz
#6
-----
Odpowiedz
#7
No to mi zostało pojechane...jak ja uwielbiam początki na forach i te rangi fachowcze z góry zakładających mistrzów, że to twój pierwszy i ostatni post i że aż szkoda słów na takie lamy jak ja. Jak widać wyżej. Chyba że źle zrozumiałem wypowiedź w/w kolegi i niepotrzebnie się próbuje przywalić? OMG kolejny "młody" co ledwo wlazł i sieje ferment...Tak to ja i zawsze tak jest.
Odpowiedz
#8
Taka tradycja. Biggrin "Sztyft" zawsze brał po dupie od starych mistrzów. Przeczekasz, albo wymiękniesz.
Najlepiej pokaż co robisz, to nam zgredom sztuczne szczęki wypadną do fela i zamkniemy dzioby.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#9
Ząbki Chciałem się powymądrzać ale post ma prawie dwa lata i co tu gadać :Ząbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#10
No to spx. Nic raczej nie pokażę,bo nie jestem jubilerem,tylko interesuje mnie pewna wąska dziedzina z tematu jubilerstwa.No i drażniło mnie że nie mogę podglądać zdjęć.
Póki co na Wasze szczęście jest Wam wszystko wybaczone Puść oczko
BTW
Wiem,że wątek stary jak kotlet,ale jak się nie dzieje za wiele to co nieco można rozruszać na forum...
PZDR
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości