Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środek antyoksydacyjny OXI-EX JE709
Cześć,

chciałabym zapobiec oksydacji srebra metodą tańszą niż pokrywanie wyrobów warstwą rodu. Znalazłam coś takiego: https://nowa.e-pat.pl/srodek-antyoksydac...i-ex-je709 Czy ktoś miał z tym środkiem do czynienia lub może poleca coś innego?
Odpowiedz
też jestem ciekawa czy jest inny niż rodowanie, skuteczny sposób zapobiegający oksydowaniu srebra Uśmiech
Odpowiedz
Skuteczniejszego sposobu zabezpieczenia srebra niż rodowanie niestety nie ma. Można stosować teoretycznie tańszy metal jakim jest pallad, jednak ze względu na jego stosunkowo ciemną barwę (w porównaniu do srebra) i tak konieczne jest rodowanie, można wówczas kłaść cieńszą warstwę rodu (tzw. flesz).

Można stosować środki do czasowego zabezpieczania srebra przed ciemnieniem - nie zmieniają naturalnej barwy metalu, jednak stosunkowo szybko się ścierają, zazwyczaj dobrze chronią produkt na wystawach sklepowych, w użytkowaniu właściwości ochronne szybko znikają.
Odpowiedz
Z opisu wynika, że ten płyn tylko czyści wyroby z tlenków. Ten sam efekt powinno dać Argentum od Ag-Au Duber, a cena lepsza, ok 50zł/1 litr, albo Poler albo Silvel od Goldchem-Maski. Argentum używam od dawna i sądzę, że jest wart polecenia, Poler też jest OK.
Im jestem starszy, tym więcej się uczę ???
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości