Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
odlew w piasku formierskim
#1
Witam,
czy może ktoś się wypowiedź na temat odlewu w piasku formierskim. W ogóle czy na podanym niżej filmiku jest użyty piasek formierski czy to coś innego? Gdzie można kupić taki piasek oraz to pudełeczko w którym robi się odlew?

http://www.youtube.com/watch?v=u5iAOkZgz...re=related
Odpowiedz
#2
http://www.system24.com.pl/narzedzia/index.php?cPath=26

http://www.wkociuba.pl/ODLEWANIE-WYPALAN...684,).aspx - guma?

Google nic nie wypluło? Pudełeczko wygląda jak rurka aluminiowa. Gips nie lepszy btw? Aha to nie jest na wosk tracony, wiec po co mu woskowe serce? Nie lepiej było zrobić z drewna czy metalu?

Edit: widzę ze ni tylko tutaj o to pytałeś Puść oczko "tam" jednak więcej ludzi się udziela i bardziej profesjonalnie Puść oczko

Jeszcze znalazłem to:
http://www.shorinternational.com/CastingKits.php

frazy: molding sand, sand casting, Sandcasting
jeszcze możemy dodać jewelry itp. Puść oczko
Odpowiedz
#3
On nie używa wosku traconego, tylko jakaś sztuczna biżuteria. No nie wiem czy gips lepszy. W wolnym czasie chciało popróbować odlewy jakieś drobne porobić sreduszka, krzyżyki, proste rzeczy. Jak by miało mnie to dużo kosztować to sobie odpuszczę. Spodziewałem się kosztu 50 zł około na masę formierską i pudełeczko. Srebra mam troche.
Odpowiedz
#4
Ale on zrobił sobie właśnie model z wosku. Znacznie łatwiej wymodelować w wosku (ten którego on używa jest bardzo twardy, można w nim nawet wiercić) no i nie ma własnej faktury w przeciwieństwie do drewna, a pracuje się w nim szybciej niż w metalu (w tym wypadku dało by się to zrobić repusowaniem ale ślady po narzędziach zostają i trochę to trwa. takiego piasku używają do robienia dużych odlewów ale nie łączą go tak jak on olejem, a podciśnieniem (piasek kwarcowy). Tylko w tym wypadku musiałby być bardzo drobny. Gips nie byłby jepszy bo gips trzeba wypalić a forme później rozbić, i musi być dość gorący żeby dobrze odlać bo źle odbiera temperature, piasek kwarcowy dobrze obiera ciepło, no i prawie nie ma strat masy formierskiej. A rurka to zwykła rurka, ta wygląda na alumininium, ale stalowa też może być- przecięta i nagwintowana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości