Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycena pierścionka
#1
Witam serdecznie,

Przymierzam się do zakupu pierścionka zaręczynowego. Z racji tego że obudziłem się zbyt późno i czasu nie zostało wiele postanowiłem wybrać coś z "gotowców".
Oczywiście "sieciówki" odstawiłem na bok. Uwagę przykuł taki oto pierścionek (jubiler jest z Lublina):

https://savicki.pl/1697-pierscionek-zare...he-journey

Wiadomo, taniej i lepiej byłoby taki wykonać u stacjonarnego lokalnego jubilera, ale tak jak pisałem - czasu brak.

Pytanie czy pierścionek jest wart swojej ceny? Czy może jest to tak samo przecenione jak pierścionki z "sieciówek"?
Naczytałem się, że w sieciówkach pierścionki potrafią kosztować po kilka tys a kamienie i złoto użyte to jakieś odpady od lepszych pierścionków o wartości kilku stów.

Także prosiłbym o szacunkową wycenę materiałów użytych.

Z góry dziekuję za pomoc, pozdrawiam.


Ps.:
Ewentualnie jak ktoś mógłby podać namiary na dobrego jubilera z okolicy Bydgoszczy, tez może się przydać Uśmiech

Edit:
Widzę że ich strona zaczęła zamulać, tutaj jak wygląda pierścionek:
https://savicki.pl/image/cache/catalog/Z...70x812.jpg

jest to próba 0,585 14 karatowe złoto - żółte
Duży kamień to szafir - 0,30 ct
Małe kamienie to diamenty o łącznej masie - 0,03 ct

Czystość - SI
Barwa - H

Szlif brylantowy

Średnica szafiru - 4,3 mm
Waga - 1,6 g
Odpowiedz
#2
Po co Ci ta wiedza o wartości użytych kamieni/materiałów? Kupujesz albo nie, wolny rynek. Nie jest Ci wstyd przeliczać uczucie na pieniądze? Może zapytaj w sklepie czy w przypadku odrzucenia odkupią ten pierścionek. Ja p....lę, faceci na psy schodzą
Odpowiedz
#3
(11-15-2017, 10:12 AM)silverpaul napisał(a): Po co Ci ta wiedza o wartości użytych kamieni/materiałów? Kupujesz albo nie, wolny rynek. Nie jest Ci wstyd przeliczać uczucie na pieniądze? Może zapytaj w sklepie czy w przypadku odrzucenia odkupią ten pierścionek. Ja p....lę, faceci  na psy schodzą

Po pierwsze trochę kultury kolego Uśmiech
Bo po twojej wypowiedzi widać właśnie jak faceci schodzą na psy.

Po drugie, wolny rynek - towar jest tyle warty ile ktoś za niego zapłaci.
Jak coś kupuję, to chcę wiedzieć czy jest to warte swojej ceny.
Nie znam się, więc pytam na forum związanym z tematem.

Jak chcesz kupić samochód to chyba też go sprawdzasz przed kupnem tak?
Czy kupujesz w ciemno nie znając się i myśląc że może pukanie panewek to norma.

I nic nie przeliczam, tylko chcę wiedzieć czy te kamienie i całość to nie jakieś gówienko wartę 300 zł a sprzedawane po 3k zł.
Odpowiedz
#4
A jeśli to jest warte 300 zł, a sprzedawane za 3000 zł to co z tą wiedzą zrobisz? Nie kupisz? Oświadcz się samochodem
Odpowiedz
#5
Nie, nie kupię Uśmiech
To czy chcę się oświadczyć nie ma żadnego znaczenia. Równie dobrze mógłbym po prostu chcieć kupić ten pierścionek.
Chcę uniknąć kupowania i sprawdzania go u jubilera na własną rękę, bo to zamrażanie pieniędzy, kilka godzin straconego czasu i ewentualne zwracanie. Dlatego właśnie proszę o pomoc.
Chcę kupić towar, przed zakupem chcę go sprawdzić. Tyle w temacie.

Kolego, jeśli nie wnosisz nic do dyskusji to proszę nie pisz już.
Temat jest zgodny z regulaminem.
Proszę o pomoc, a Ty piszesz jakieś bzdury, które w żaden sposób nie są użyteczne.
Odpowiedz
#6
(11-15-2017, 07:49 AM)TymekF napisał(a): Witam serdecznie,

Przymierzam się do zakupu pierścionka zaręczynowego. Z racji tego że obudziłem się zbyt późno i czasu nie zostało wiele postanowiłem wybrać coś z "gotowców".
Oczywiście "sieciówki" odstawiłem na bok. Uwagę przykuł taki oto pierścionek (jubiler jest z Lublina):

https://savicki.pl/1697-pierscionek-zare...he-journey

Wiadomo, taniej i lepiej byłoby taki wykonać u stacjonarnego lokalnego jubilera, ale tak jak pisałem - czasu brak.

Pytanie czy pierścionek jest wart swojej ceny? Czy może jest to tak samo przecenione jak pierścionki z "sieciówek"?
Naczytałem się, że w sieciówkach pierścionki potrafią kosztować po kilka tys a kamienie i złoto użyte to jakieś odpady od lepszych pierścionków o wartości kilku stów.

Obawiam się, że na tak postawione pytanie nie uzyskasz tu odpowiedzi, choćby dlatego że nie da się wycenić pierścionka na podstawie zdjęcia Puść oczko
Możesz zapytać ile by kosztowało wykonanie podobnego pierścionka z takimi kamieniami.

ps1. Cena materiałów nie przekłada się w żaden prosty sposób na cenę wyrobu.
ps2. Tak właściwie to wątek powoli dryfuje w stronę konfliktu z par 2 pkt 3 regulaminu
Odpowiedz
#7
Zgadzam się, i może rzeczywiście źle się wyraziłem Uśmiech

Nie chodzi mi tu o profesjonalną wycenę jubilerską. Nie chodzi mi też tu o cenę wyrobu (bo ta wiadomo waha się w zależności od marży).
Chodzi mi tylko o przybliżoną wycenę materiałów użytych + ile może kosztować robocizna takiego pierścionka.
Czyli mniej więcej wszystko co napisałem podsumowałeś w zdaniu:

"Ile by kosztowało wykonanie podobnego pierścionka z takimi kamieniami?"

Edit:
Może spróbuję tak. Z tego co znalazłem to:
- złoto o takich parametrach w skupie kosztuje 83zł/gram
- cena diamentu o takich parametrach to 500zł za 0,1ct
- cena za szafir to około 150zł za 1ct ??? (tutaj nie jestem pewien)

Przyjmując powyższe (pierścionek 4-5g) wychodzi około 415zł (złoto) + 150zł (diamenty) + 45zł (szafir) = 610zł
Więc pewnie realna cena (nie w skupie) to około 1000zł + robocizna (pewnie drugie tyle) = 2000 zł + marża

Czy ktoś może potwierdzić powyższe wyliczenia? Uśmiech
Odpowiedz
#8
Jak ktoś potwierdzi to będziesz mógł spokojnie spać?
Jeśli chcesz tylko Inwestować w kruszce i kamienie to raczej nie w biżuteri masowej.
Ty chcesz pierścioneczek z numerem seryjnym 1500190. Jak będzie tam diament 1ct to się pozastanawiaj.

Nie kombinuj, kup na jaki Cie stać i który się podoba.

"Panie ile za tego passerati.. . Bo ja sobie policzyłem że stal na skupie jest po 0,70 groszy to dokupię silnik, taki to z 1000.... + marża dilera. Kurde to mi daje inna cenę niż Pan chcesz? " Puść oczko
Odpowiedz
#9
(11-15-2017, 06:11 PM)szrapnel napisał(a): Nie kombinuj, kup na jaki Cie stać i który się podoba.

No i kurcze jako jedyny potrafiłeś mnie przekonać i wytłumaczyć Puść oczko
Chyba zbyt mocno zacząłem się spinać i zastanawiać nad tym pierścionkiem.

Dzięki wielkie kolego, dobry z Ciebie człowiek, pozdrawiam, temat do zamknięcia Ząbki
Odpowiedz
#10
(11-15-2017, 06:44 PM)TymekF napisał(a):
(11-15-2017, 06:11 PM)szrapnel napisał(a): Nie kombinuj, kup na jaki Cie stać i który się podoba.

No i kurcze jako jedyny potrafiłeś mnie przekonać i wytłumaczyć Puść oczko
Chyba zbyt mocno zacząłem się spinać i zastanawiać nad tym pierścionkiem.

Dzięki wielkie kolego, dobry z Ciebie człowiek, pozdrawiam, temat do zamknięcia Ząbki

Dzień dobry! Bardzo cieszymy się, że spodobał się Panu nasz pierścionek. Proszę odezwać się do nas na Live Chacie - na naszej stronie internetowej. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać odpowiedni model. Otrzyma Pan również od nas specjalny rabat - proszę tylko powołać się na komentarz z tego forum i naszą odpowiedź ;-) Pozdrawiamy serdecznie!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości