Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy można zrobić pompę próżniową
#1
Panowie,
Chcę spróbować swoich sił z własnoręcznym zrobieniem gumy. Aby nie kupować wulkanizatora chcę użyć gumy płynnej dwuskładnikowej. Aby ją odpowietrzyć, a w przyszłości odpowietrzać formy gipsowe zastanawiam się żeby zrobić sobie pompę próżniową. U Bugały jest dosyć droga i zastanawiam się czy samemu noe wyjdzie taniej. Czy dobrze myślę, że wystarczy zrobić pojemnik i podłączyć do niego pompę próżniową. Żeby ciśnienie nie spadało między pojemnikiem i pompą założę zaworek zwrotny.
Jaką musi mieć wydajność i jakie ciśnienie końcowe taka pompa? Z czego można zrobić pojemnik?
Odpowiedz
#2
Odpowiadając na tytuł z tematu.
Tak, można zrobić Puść oczko

Nie wykonywałem podciśnieniowej/próżniowej. Myślę sobie jednak tak...
Żeby nie angażować kosztów zaczął bym od agregatu z lodówki lub pompy od dojarki tija takiej do krów Uśmiech
Pojemnik? pierwsze do głowy przychodzi mi pojemnik do przechowywania żywności taki od zestawu z elektryczną z pompką, lub klosz do zegara(szkło) - patrz alledrogo
Odpowiedz
#3
Zastanawia mnie czy ta pompa powoinna miec jakies konkretne parametry. Jaka wydajnosc?, jakie cisnienie koncowe?
Odpowiedz
#4
Na pewno powinna mieć, inaczej musisz zbiornik wyrównawczy dodać, i żeby była energooszczędna.
Patrzyłeś na zalecenia producenta?
Odpowiedz
#5
Ok, udało mi się ustalić, że najważniejsze jest ciśnienie końcowe. Wydajność przy domowym użytkowaniu jest mało istotna. Zalecenia producenta odnośnie czego?
Odpowiedz
#6
https://www.google.pl/search?q=diy+vacuu...e&ie=UTF-8
Odpowiedz
#7
Wydajnosc jest wlasnie bardzo istotna. co ci po tym, ze osiadniesz niskie cisnienie ale dopiero po 15 minutach? Wiekszosc gipsów ma czas zycia 9 min Język

Samej pompy prozniowej raczej bym nie robil, jest to dosc komplikowane. Ale zestaw zluzacy do odpowietrzania gipsów i silikonów to zupelnie inna sprawa.

Ja sobie cos takiego zrobilem i dziala jak trzeba. aczkolwiek przydalaby sie jeszcze mocniejsza pompa prozniowa(wieksza wydajnosc) aczkolwiek ta co mam daje rade.

Pompe prozniowa kupujesz gotową, do tego musisz zorganizowac sobie jakąś komorę do odpowietrzania. Moze byc szklany klosz(nie taki z żyrandola tylko gruby klosz właśnie do badan laboratoryjnych). Mozna je kupic ale są bardzo drogie, ciężki i łatwo je zepsuć. Najlepiej miec taki ale z plexi. Szukalem - nie znalazlem zeby kupic w polsce taki klosz. Pytalem po firmach co robią w plexi ale ceny zaczynaly się od 800zł więc bez sensu.

Teoretycznie mozesz uzyc do tego kawałka rury plasitkowej o dużej srednicy i dorobic jakies denko. ale tracisz mozliwosc podgladu - chyba, ze denko zrobisz z grubej plexi.

Ja mam zbiornik ze starego ruskiego szybkowaru aluminiowego. dorobione złączki, okienko z grubej plexi chyba 20mm ale spokojnie mozna zrobic ciensze. calosc stoi na macie gumowej z castoramy co by bylo szczelne.

Mozna zrobic wszystko, to nie czarna magia tylko trzeba pokombinowac
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości