Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papierośnica z emaliowanym herbem
No i oczywiście przymiarki Uśmiech , nic tak tak sprawia przyjemności jak zachwyt nad własną pracą Uśmiech

Czas zbliżać się ku końcowi. Czyli wykończeniówka! 
Najpierw wnętrze, co prawda kółeczka zrobiłem to przed złoceniem, ale teraz trzeba to porządnie umyć. Po myciu polerowanie, a przedtem oksydowanie ornamentów. Później trzeba przymocować herb do korpusu. Z pewnością widzieliście otwory w korpusie. Herb składa się z pięciu elementów. Najpierw mocuję herb właściwy z tarczą i klejnotem, potem pióropusz, następnie zbroja i na końcu podkowa i krzyż. W związku z tym, że ciężko wypolerować fragmenty pod herbem, zdecydowałem się okolice herbu zaoksydować. Potem zakułem zawias, założyłem zamek i ostatnie polerowanie, mycie, polerowanie, znowu mycie i tak można do usranej śmierci, bo ciągle jakaś plamka, ryska itp.
W całej okazałości papierośnica wygląda tak Uśmiech

I to już koniec, mam nadzieję, że nie zanudziłem Was. Jeśli ktokolwiek wyniesie z tego jakąś lekcję będzie mi bardzo miło. Przy okazji ciekawszych robót będę robił dokumentację i oczywiście podzielę się z Wami. Pozdrówka
Odpowiedz
Widzę, że czerwień, to wredna emalia. Chyba tylko na czystym złocie wychodzi idealnie Ząbki
Dzięki za lekcję Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
(09-07-2017, 09:48 PM)kriss napisał(a): Widzę, że czerwień, to wredna emalia. Chyba tylko na czystym złocie wychodzi idealnie Ząbki
Dzięki za lekcję Uśmiech

Bardzo ładna = brawo Paweł.

Super emalia  - jak lapis lazuli. Jak nie jest tajemnicą to jakiej firmy i ile razy paliłeś ?

[Obrazek: attachment.php?aid=5558]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Jeszcze raz gratulacje, Pawle. Aż chciałoby się zakurzyć papieroska z takiej papierośnicy Uśmiech Mogę tylko powiedzieć, że w realu wygląda ze 4 razy lepiej niż na zdjęciach. Wiem, bo widziałem...nawet dotykałem Uśmiech Klient zadowolony?
Odpowiedz
Dziękuję, pełna satysfakcja Uśmiech
Leszek, emalia Schauer, w sumie wszystkiego z 9-10 wypałów
Odpowiedz
Dziękuję. Mam jeszcze pytanie - miało być złoto a jest srebro ?? czy to zdjęcia źle pokazują ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
herb jest ze złota 750, zdjęcia robione tabletem. Trochę przekłamują
Odpowiedz
Tak myślałem. Czy "preparowałeś" złoto pod emalię i w jaki sposób ? ( laikiem jestem dlatego pytam :-)
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wszystko jest na zdjęciach, nie odprawiałem żadnych czarów Uśmiech. Po frezowaniu umyłem i kładłem emalię. Nie dotykałem powierzchni palcami
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości