Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papierośnica z emaliowanym herbem
Cześć!
Kiedyś zrobiłem wątek? tutorial? o repusowanej srebrnej cukiernicy. Takie projekty są wdzięczne do opisywania, pokazywania jako przykład, jednym słowem do nauki. Wiem, piszę trochę jak nauczyciel, ale na forum jest parę osób, którym się to przyda. Poza tym uczę fachu swoją córkę, więc de facto nauczycielem jestem. 
Papierośnica... W tym projekcie jest wszystko, od lutowania zaczynając, poprzez mechanikę( zawias, zamek), po drodze będzie również złoto, emalia, grawerowanie, itd.
Pomyślałem więc, że podzielę się z Wami fotorelacją z poszczególnych etapów pracy. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 
Ciąg dalszy nastąpi.
Odpowiedz
@silverpaul, każdy tutek mile widziany. Cukiernica wyszła Ci świetnie. Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
(08-30-2017, 12:57 PM)silverpaul napisał(a): . Poza tym uczę fachu swoją córkę, więc de facto nauczycielem jestem. 

Paweł chciałbym u Ciebie terminować i mam nadzieję że córka przewyższy Ciebie-Mistrza co będzie dowodem jak dobrym jesteś nauczycielem.
Czekam na tutorial :-)
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(08-30-2017, 12:57 PM)silverpaul napisał(a): Ciąg dalszy nastąpi.

Nie wiem czy to jakiś błąd, nie widzę żadnych fotek
Odpowiedz
Poczekaj, buduję napięcie Uśmiech
A tak poważnie dzisiaj zacznę
Odpowiedz
Możemy zacząć.
Każdą pracę zaczyna się od przygotowania materiału i zrobienia projektu. Jako że nie umiem rysować Uśmiech, pominę tworzenie projektu.
Materiał, papierośnica wykonana jest ze srebra próby 800, z blachy o grubości 1mm.

Później wyciąłem otwory w blasze. Z tej wyciętej blachy powstanie ramka wewnętrzna. Dlaczego tak? Dlatego, że mając na uwadze ilość papierosów, które muszą się tam zmieścić od razu wyznaczyłem wielkość zewnętrzną. Jeśli zrobiłbym odwrotnie, najpierw boki, później ramka jak wyjdzie, papierosów mogłoby zmieścić się mniej

Odpowiedz
Wieczorem zamieszczę kolejne posty, robota sama się nie zrobi
Odpowiedz
Ramki po wycięciu wyglądają tak

Teraz czas na ramę. Tę wykonam z rurek, rurki z blachy 1mm oczywiście. Ciężko się ciągnie, ale coś za coś. Każdą z rur przecinam wzdłuż na półrurki. Z nich składam i lutuję ramę

Odpowiedz
-----
Odpowiedz
800 bo twardszy materiał jest, mniej się będzie później odkształcał niż 925
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości