Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emalierstwo
(01-08-2018, 02:59 PM)mnap89 napisał(a): Leszku, nie gadaj ze spammerami - oni i tak nie odpowiadaja na pytania Uśmiech

A ta ostatnia tarcza ma swietny kolor Ząbki

Ok. Dziękuję Marku. Teraz głównie graweruję ale czasami jakaś z emalii się trafi :-)_
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(08-29-2017, 02:24 PM)kriss napisał(a): Dzięki Leszek. Białą już przerabiałem i przy srebrnych drutach przebarwia się

Okazuje się że białe reagują ze srebrem dając brzydki żółty kolor przy drutach.
Można separować druty fluxem ( zdjęcie ) ale to kłopotliwe - polecam biały kolor z opali - podobno nie reaguje.
Szukam teraz dostawcy tego koloru bo w Polsce nie ma.

Przy okazji jak zwykle pytanie :-) ( pomoc :-)
Kriss kiedyś miałem adres do twojego blogu gdzie pokazałeś jak przygotować srebro 925 pod emalię. Mogę prosić o ten adres lub wytłumaczenie mi jak to zrobić ?
Firma wytnie mi dyski laserem ale 925 wiec muszę niestety przygotować je do emaliowania a nigdy tego nie robiłem.

Załączone pliki Miniatury

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wygrzewasz palnikiem aż powierzchnia się utleni i później wytrawiasz w kwasie siarkowym, cytrynowym itp. Czynnośc powatrzasz kilka razy aby uzyskac "grubą" warstwę czystego srebra na powierzchni wyrobu. Wiesz, że jest skończone gdy podgrzany przedmiot nie utlenia się tylko pozostaje biały i matowy. Pomiędzy trawieniem a wygrzewaniem, niektórzy zalecają szczotkowanie mosiężną szczotką.
Odpowiedz
Dziękuję Marku za podpowiedź. Czy to wygrzewanie to do czerwoności czy tylko tak lekko po wierzchu ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości