Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emalierstwo
teraz własnie tak zrobię i mam nadzieje że topiki rozjaśnia tony a nadmiar spoleruję.

jak nie - dam na tokarkę i zrobię drugi raz - trening czyni mistrzem :-)
Pozdrawiam.
Odpowiedz
I na koniec dnia :-)))))

Pomyłka w fioletem wynika z tego że Planeta sprzedaje dwie emalie pod taką samą nazwą kupiłem teraz 0046 a w tamtym roku stosowałem 5692.

Załączone pliki Miniatury

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Dzisiaj wypalanie wszystkich czerwonych i opali oraz próby pierwszych przywieszek z emalii cloisonne.
Moja nowa walcarka :-( smutne ale jakoś trzeba z tym żyć

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Liczy się pomysł ZąbkiZąbki Ja bym którąś z tych śrub przeszlifował mimośrodowo. Będzie łatwiej regulować docisk.
Oś będzie ta sama, a mimośród zmieni odległość.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
(10-14-2017, 11:19 AM)kriss napisał(a): Liczy się pomysł ZąbkiZąbki Ja bym którąś z tych śrub przeszlifował mimośrodowo. Będzie łatwiej regulować docisk.
Oś będzie ta sama, a mimośród zmieni odległość.

To prototyp :-)))))) ale jak napisałeś w poniedziałek zrobię wersję z regulacją co pozwoli mi spokojnie szukać odpowiedniego przeciągadła :-)

Emaliujesz czy wolne ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Wreszcie wszystkie emalie mają próbniki. Niesamowicie jestem zadowolony z czerwieni które wyszły rewelacyjnie oraz topika 0100 który dzisiaj wychodził idealnie. Widocznie wcześniej go spalalałem. Dzisiaj czerwienie cyzelowałem i wyciagałem juz po 3 sekundach a potem dopalałem - wyszły idealnie.
Teraz biorę się za przywieszkę bo z czegoś trzeba żyć ;-))))))

Dam znać jeszcze :-)

PS. Odnośnie wstawiania zdjęć jak się nie zmieni to jutro chyba poszukam jakiegoś miejsca na blog i tam będę pisał bo szkoda pisać jak nie można zobaczyć.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Piękna kolekcja próbek Uśmiech Cały czas realizuje zamówienia. Do emalii może siądę pod koniec października.
Jetem tylko złotnikiem, który świadczy usługi dla ludności. Emalia to luksus dla wybranych ZąbkiZąbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
(10-14-2017, 04:33 PM)kriss napisał(a): . Emalia to luksus dla wybranych ZąbkiZąbki

Niedługo trafi pod strzechy jak wyślę Ci kilkanaście próbek do oprawienia :-)

Teraz robię przywieszkę - oczywiście czaszkę - potem się odezwę
Pozdrawiam.
Odpowiedz
nie mam sił nawet pisać - jutro wolne

- od poniedziałku robię dla klienta 10 tarcz + jedną tarczę do swojego zegarka FK ( Fanciszek Kornicki ) potem koniec, jadę gdzieś na kontrakt :-)

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Dzisiaj tylko zabawa.

Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości