Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolor lutu
#1
Witam

Czy jest jakaś możliwość zmiany koloru lutu srebrnego ( na gotowym projekcie ) na kolor przypominający miedź ? Ewentualnie jakiego lutu użyć do lutowania miedzi aby nie było bardzo widocznych różnicy w kolorze ? Przeszukałem mase sklepów i jedynie znalazłem luty miedziano-fosforowe , lecz ze znalezionych informacji wynika ze po lutowaniu kolor ma srebrny.Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
Każdy metal niskotopliwy , który po dodaniu do stopu - obniża temp. topnienia miedzi aby powstał lut jest biały lub szary, czyli nie będzie lutu w kolorze miedzi, każdy lut będzie jaśniejszy. Proponuję pomiedziować galwanicznie miejsce lutowania, może punktowo - coś na zasadzie rodinetki (?)
Odpowiedz
#3
Dziękuje za pomoc.A jak jest to rozwiązane w biżuterii z miedzi tworzonej przez profesjonalistów ? Dają tak mało lutu że go nie widać ? Na moich "dziełach " bardzo rzucają się w oczy miejsca lutowania srebrem.
Odpowiedz
#4
Pokaż na fotkach o co biega.
Odpowiedz
#5
Szamek - zaskocze cie ale jest tez lut do miedzi! Nie i nie chodzi o cynowo-ołowiowy Uśmiech Normalnie jest do kupienia w Riogrande, ottofrei stuller itp. W polszy ani w niemcowni nie znalazlem.
https://www.riogrande.com/Product/copper...-ga/132198
Odpowiedz
#6
Lutów twardych, bezolowiowych do miedzi u nas też jest trochę: np http://armack.pl/katalog/chlodnictwo-i-k...e/?dm=full

Pytanie autora było o lut w kolorze miedzi. Ten z RioGrande tez jest chyba ze srebrem (tak wynika z opinii kupujących - ktoś pisał o srebrnej barwie spoiny)

Teoretycznie można by spróbować ze stopem miedzi i srebra, o zaw. srebra 5-10% , 5% ma jeszcze kolor dość bliski miedzi.
Odpowiedz
#7
(05-24-2017, 07:35 PM)maxxxx napisał(a): Dziękuje za pomoc.A jak jest to rozwiązane w biżuterii z miedzi tworzonej przez profesjonalistów ? Dają tak mało lutu że go nie widać ?

Dokładnie tak lutu jest tam zupełnie minimalnie. Ewentualne nadlewki są wyszlifowane do samej miedzi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości