Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mokume z wiórów
#1
witam jak w temacie robił ktoś mokume metodą zalewania zgrzewania wiórów ? mam 5 kg takowych z brązu i zastanawiałem się jak można z tego zrobić wlaśnie mokume dodając inny metal dla kontrastu . Nigdy nie próbowalem więc może ktoś mnie naprowadzi z góry dzięki
Odpowiedz
#2
Przy okazji zapytam gdzie można kupić pewter ale nie w wyrobie tylko jako surowiec
Odpowiedz
#3
http://www.industrystock.com/html/pewter...355-0.html
Odpowiedz
#4
Dziękuję
Odpowiedz
#5
a co do mokume z wiórów - czysto teoretyczne, bo w takiej postaci nie robiłem, ale musiałbym mieć piec próżniowy czy cuś takiego bo metale kolorowe się szybko utleniają warstwy ci się będą rozchodzić - przynajmniej tak mi się wydaje, mokume tylko z blach robiłem
Odpowiedz
#6
(04-27-2017, 01:08 PM)simoniculus napisał(a): a co do mokume z wiórów - czysto teoretyczne, bo w takiej postaci nie robiłem, ale musiałbym mieć piec próżniowy czy cuś takiego bo metale kolorowe się szybko utleniają warstwy ci się będą rozchodzić - przynajmniej tak mi się wydaje, mokume tylko z blach robiłem
Kiedyś topiłem mosiądz z monetami z czasów PRL wszystko wyczyściłem resztę załatwił borax tylko miałem ten komfort że mosiądz topi się dużo wcześniej od monet te potrzebują chyba 1300 albo 1400 stopni natomiast brąz mosiądz itp mają podobną temperaturę i jest obawa że popłyną
Odpowiedz
#7
wydaje mi sie ze mowisz o bulacie - skoro da sie to wykonac w stali to da sie i mokume ale z pewnoscia bedzie to duzo bardziej klopotliwe i mozesz miec problem z wydostaniem sztaby z formy oraz jej sprasowaniem (domyslam sie ze trzeba to bedzie zrobic przed wyjeciem z formy)
Odpowiedz
#8
Jakie materiały najlepiej nadają się do mokume?
Odpowiedz
#9
platyna,złoto,srebro,tytan,miedż,pallad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości