Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wydruki solidscape 3Z warszawa
#11
W Polsce cena jest wyższa o transport (1000 zł) i VAT, ale to przecież oczywiste.
Można kupić od każdego dystrybutora, ale w razie konieczności serwisowania,
lepiej jak jest on bliżej.

Na stanie zdaje się mają drukarkę Piko Plus 39 - czyli wcześniejszy model, który
kosztował 12 000$ i za tyle zapewne jest do oddania. Obecne Piko2 sprzedawane
jest przez producenta za 7000 $ więc możesz nie czekać i wydać 5000$ więcej.
Kto bogatemu zabroni?

Myślę, że żaden dystrybutor nie trzyma urządzeń na magazynie, ryzykując takie
wahania ceny. Z resztą obecnie można kupić drukarki na bazie wyświetlacza OLED
2500 x 1400 pixeli za 600 $ i jak wiem, też drukują. To jednak dla rozumnych, bo
"poważna" firma musi przecież wywalić 200 tysięcy dla złudnego prestiżu. Biggrin

Nawiasem mówiąc, chciałem kupić drukarkę Photocentric HR, brytolskiej firmy Liquid
Crystal i polski dystrybutor jej nie ma, ale tani, podstawowy model sprzedaje 80%
drożej niż producent. Wie, że Polska to kraj idiotów, kupujących chińskie garnki za 
6000 zł. Natomiast próbując kupić bezpośrednio z Wielkiej Brytanii, piszę na Berdyczów
bo nie odpisują na maile.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#12
envisiontec posiada maszyny o rozdzielczości 16 mikronów a dws o rozdzielczości 20 mikronów realnych oczywiście , na targach we Włoszech widziałem drukarkę o rozdzielczości lasera 30 mikronów ale po zacieśnieniu wiązki podobno ma w X,Y 2 DWA !! mikrony a patrząc na wydruki tą "drukarką " koń by się uśmiał Rajcować się liczbami nikt nikomu nie zabroni tylko liczby to jedno a wydruk to drugie , oczywiście jak ktoś chce widzieć różnicę .
Papier wszystko przyjmie nawet 0.00001 mikrona tylko ja kupuję drukarkę dla wydruku a nie dla specyfikacji
dla chętnych zakupu 2 mikronowej rewelacji .................
http://www.pelusi.com/1/bluecat_laser_3d...56736.html
Odpowiedz
#13
OK. Ile kosztuje drukarka o wielkości plamki 16 mikronów? To forum dla drobnych jubilerów a nie dla rekinów światowej
 bizuterii. Ponadto nie każda drukarka o hiperprecyzji się do jubilerki nadaje, albowiem jak już pisałem, to specyficzne 
projekty i nie o pasowanie na granicy mikrona tutaj chodzi. Zapewne nie masz porównania pomiędzy programami do 
sliceingu, ale ja mam i w projektach do biżuterii, istotne jest precyzyjne i ręczne ustawianie podpór, ponieważ projekty
biżuteryjne są najbardziej skomplikowane i problematyczne dla slicerów. Druk plątaniny drucików i płaszczyzn o przekroju
dziesiątych milimetra nie śnił się nawet twórcom drukarek, ponieważ nie do tego zostały zaprojektowane. 

Ale wróćmy do meritum. Odpowiedz jak odzyskać inwestycję w Solidscape, drukując usługowo, hę?

Na koniec tego zbędnego wywodu - zbędnego, bo nie dotrze - dodam, że największa w Polsce firma, która pierścionki
z brylantami produkuje na taczki, jako maszyny prototypowej używa ASIGI. Taka ciekawostka, kol. "fachoffcu".

Tak wygląda surowy wydruk z drukarki DLP. Dla ślepych, obok jest szpilka i włos.

[Obrazek: 2J7RX.jpg]

ED

Czy to nie kol. mnie prosił o poradę w temacie drukarek, jakieś dwa lata temu? Pytam, bo nie chce mi się poczty czytać. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#14
zawsze można takie samo cudo kupić od chinoli
tu
sprzedają to na tony Uśmiech
Odpowiedz
#15
Witam wszystkich
Ja jak i wielu z nas patrzy z podziwem na druk 3d ,słyszy się  wiele a widzi mało , chciałbym sie zapytać Cactoosa czy wykonuje usługi asigą ?
Odpowiedz
#16
Nie wykonuję. Używam na potrzeby własnych projektów.
Drukowanie usługowe to marny interes.
Usługi na ASIGA Pro u Kociuby w Krakowie.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#17
Kociuba :)............. dziękuje ale na pewno nie będę już korzystać z ich usług
Mają klientów z głupków wydrukowałem jedno i to samo w tej samej ( niby ) rozdzielczości i o dziwo na 3z studio było dużo bardziej dokładnie ! Dla czego ? a to dla tego że 3z studio drukuje w przedziale tylko od 25 mikrona do 6 mikronów, ich T76 może mieć nawet warstwy jak cebula i klientowi wciskają wydruk wydrukowany na niższej rozdzielczości każąc płacić za usługę w wyższej rozdzielczości .
Odpowiedz
#18
(05-09-2017, 10:54 AM)konrad napisał(a): Mają klientów z głupków (...) klientowi wciskają wydruk wydrukowany na niższej rozdzielczości każąc płacić za usługę w wyższej rozdzielczości .

Takie są realia biznesu. Może być szybko i tanio, albo długo i drogo. Drogo nikt nie chce, więc robi się szybko czyli niedokładnie.
Ta zasada obowiązuje we wszystkich profilach usług. Pan mechanik mógłby, ale... Pan lakiernik mógłby, ale... Pan jubiler też
mógłby, ale... Jak chcesz solidnie, to musisz niestety sam.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#19
(05-09-2017, 11:56 AM)cactoos napisał(a):
(05-09-2017, 10:54 AM)konrad napisał(a): Mają klientów z głupków (...) klientowi wciskają wydruk wydrukowany na niższej rozdzielczości każąc płacić za usługę w wyższej rozdzielczości .

Takie są realia biznesu. Może być szybko i tanio, albo długo i drogo. Drogo nikt nie chce, więc robi się szybko czyli niedokładnie.
Ta zasada obowiązuje we wszystkich profilach usług. Pan mechanik mógłby, ale... Pan lakiernik mógłby, ale... Pan jubiler też
mógłby, ale... Jak chcesz solidnie, to musisz niestety sam.

Tak jak mówisza Cactoos samemu najdokłdniej :Uśmiech tez przerabiałem kilka firm drukujących w polsce i koniec powiedziałem- pierdolę to drukowania, nie stać mnie na maszynę to robię prototypy ręcznie, przestałem wywalać kase na te wydruki i jakoś lepiej na tym wychodzę, a ci co kupili sobie maszynki na kilkanaście tysię nich sie w....ą i nie szukają frajerów na wydruki usługowo Tongue Tongue Tongue
Odpowiedz
#20
Jest jeszcze jeden czynnik decydujący, mianowicie "polactwo". Wiem z własnego doświadczenia.
Polak zawsze niezadowolony i wszędzie wietrzy oszusta. Sam kiedy zlecałem wydruk, miałem
zastrzeżenia do jakości i doszukiwałem się wad wydruku a warstwy jawiły mi się jak piramidy
schodkowe Majów. Dopiero kiedy sam zacząłem drukować zrozumiałem, że ograniczeń
technologicznych się nie przeskoczy i warstwy widoczne będą a i sensu nie ma czekać trzy razy
dłużej na wydruk w 10 mikronach. Jakoś w cudowny sposób, siebie nie czepiałem się tak jak
niegdyś innych. I drukuję w 25 mikronach, choć przecież sobie mógłbym dokładniej. No cud! Puść oczko
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości