Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
emalia na zimno
#11
(03-08-2017, 10:46 PM)cactoos napisał(a): Ja próbowałem. Nietrwałe na metalu i przede wszystkim są nietransparentne, bo mają zakryć paznokieć
a w emaliowaniu np.srebra, chodzi właśnie o dekoracyjne wykorzystanie faktury powierzchni metalu.
Pomalowanie lakierem do paznokci, nie różni się od pomalowania farbą olejną. No i zbyt mała gama
kolorków - zwykle pastelowo mlecznych. A chodzi przecież o to, by mieć potrzebny kolor do biżuterii
a nie ten, który jest akurat w pazurowej modzie. Puść oczko

[Obrazek: mS809.jpg]
Odpowiedz
#12
Witam
Chciałbym spróbować tej emalii i szukałem tej lampy do polimeryzacji ale znalazłem tylko 5W.Czy to wystarczy do żelowania ?
Odpowiedz
#13
(09-25-2017, 02:08 PM)Moroj napisał(a): Witam
Chciałbym spróbować tej emalii i szukałem tej lampy do polimeryzacji ale znalazłem tylko 5W.Czy to wystarczy do żelowania ?
Odpowiedz
#14
Mnie takie żywice nie ciągną, ale dla chętnych popróbowania mogę polecić też samą żarówkę UV. Ja mam 100 watową, którą utwardzam klej UV. Trzeba poszukać w sklepach sprzedających kleje specjalistyczne, zazwyczaj też mają żarówki. Wkręcasz w każdą lampkę oświetlającą biurko. Ja za swoją zapłaciłam coś koło 70 zł.
Myślę, że da radę.
Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#15
Strasznie droga ta farba VIVA Color.
Odpowiedz
#16
(01-22-2018, 07:33 PM)Diabolic napisał(a): Strasznie droga ta farba VIVA Color.

To może lakiery do paznokci UV bo to jest dokładnie to samo.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#17
(01-23-2018, 12:39 PM)GRAWERka napisał(a):
(01-22-2018, 07:33 PM)Diabolic napisał(a): Strasznie droga ta farba VIVA Color.

To może lakiery do paznokci UV bo to jest dokładnie to samo.

Nie jest to samo!
Odpowiedz
#18
(01-23-2018, 04:32 PM)silverpaul napisał(a):
(01-23-2018, 12:39 PM)GRAWERka napisał(a):
(01-22-2018, 07:33 PM)Diabolic napisał(a): Strasznie droga ta farba VIVA Color.

To może lakiery do paznokci UV bo to jest dokładnie to samo.

Nie jest to samo!
Oczywiście Paweł bo lakiery UV pomimo i tak przesadzonej ceny są lepsze niz gów... sprzedawane jako Viva a przy okazji 72 razy tańsze.
Robiłem tarcze stalowe i pokrywałem lakierami UV i sa rewelacyjne = oczywiście nic nie przebije emalii na gorąco ale jako alternatywa są super i cena to grosze.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#19
(03-05-2017, 04:52 PM)cactoos napisał(a): Emalię " Colorit" przedaje firma Heimerle+Meule z Gestapowa, albo PAT produkt pod nazwą VivaColor.
Praca z nimi jest banalnie prosta. Trzeba tylko zakupić na Allegro za ok 350 zł stomatologiczną lampę
polimeryzacyjną na bazie diody UV. Ta sama lampa u Heimerle kosztuje już 500 ojro. Generalnie od
"obcych" kupuje się tylko emalię, bo pozostałe rzeczy są dziesięciokrotnie tańsze gdzie indziej. Emalię
też można sobie zrobić samemu, ale to prywatny patent okupiony czasem i kosztami na testowanie
niezliczonych emulsji światłoutwardzalnych, więc wiesz. Puść oczko

Cactoos - jak wygląda polerowanie takich powierzchni? Czy to w ogóle możliwe, czy nie matowieją?
Odpowiedz
#20
(03-05-2017, 09:04 PM)cactoos napisał(a): Latarka do bursztynu nie wystarczy. Potrzebujesz diody dużej mocy, czyli min. 10W Generalnie dioda emalię żeluje i utrzymuje w miejscu a do całkowitego utwardzenia potrzeba silnego promieniowania UV. Cwane firmy sprzedają tzw. komory do naświetlania
za 6000 zł ( najtańsza z H+M). Taka komora to blaszana puszka z drzwiczkami i umieszczona wewnątrz 400W ksenonowa lampa
wyładowcza. Zamiast można kupić nowe nastołowe solarium do pyska np. Philipsa za 800 zł, lub to samo używane na Allegro za
50 zł. Wewnątrz jest taka sama lampa jak w "komorze" za 6000. Sprawdzałem swoją samoróbkę miernikiem promieniowania UV
( był mus zakupić) i wali UV tak, że skończył się zakres pomiarowy. Pięć minut w takiej komorze ( np. ze starej mikrofalówki) i emalia szkło. Oczywiście uwaga na oczy! Okulary pomarańczowe konieczne! Promieniowanie UV w mig zamieni palnik w dłoni na białą laskę. Puść oczko

Dzień dobry, czy od 2017 okazało się może coś nowego technologii emalii na zimno? Ja sprawdzają się te żywice utwardzane UV? Czy kolor się nie zmienia? Planuje zakup materiałów Vivacolor, więc chętnie dowiem się więcej, zwłaszcza zachowanie się emalii w czasie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości