Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co sądzicie o moissanicie ;)
Tongue 
Dlaczego tak mało jest wyrobów z moissanitem skoro jest on o wiele tańszy od diamentów. Czy jest to kamień trudno dostępny dlatego tak nie popularny ? Może jubilerzy nie chcą go oprawiać ? O co w tym chodzi ? Proszę o odpowiedzi Uśmiechö
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi, spodziewałem sie tsgo. Lepiej pisać np. na ts.at Kaktusowi kolcd lecą. Moje grafulacje.
Odpowiedz
(02-21-2017, 04:34 AM)tatarata napisał(a): Dzięki za odpowiedzi, spodziewałem sie tego. Lepiej pisać na temat np. Kaktusowi kolce lecą. Moje gratulacje wiedzy złotniczej.
Odpowiedz
Sam poczytałem gdzie indziej co i dlaczego. Temat zamknięty.
Odpowiedz
Nie ma jak konstruktywna dyskusja :-)
Odpowiedz
Czy naprawdę sadzisz że wszyscy zaglądają na forum co godzinę sprawdzając co kto napisał???

Skoro już wiesz to podzielę się swoimi domysłami z innymi.
Moim zdaniem brak mody to główna przyczyna przynajmniej u nas bo na świecie trochę się tego jednak sprzedaje na ten sztuczny wytwór jakim jest moissanit, bo kto chce płacić stosunkowo duże jednak pieniądze za coś takiego. Może i mocno zbliżony do diamentu ale diament to miliony lat historii ...... to się sprzedaje bo zupełnie inaczej brzmi....
Oczywiście kryształki swarowskiego to podobny wytwór ale tu reklama zadziałała i zupełnie inna skala wydatku za te błyskotki.
Odpowiedz
Jest to jednak jakaś alternatywa dla osób których nie stać na pierścionek z prawdziwym diamentem. Moissanit ma większy współczynnik załamania światła i dyspersję jak również zbliżony jest twardością do diamentu i na pewno nie zaszkodziłby większy wybór wyrobów z tym syntetycznym kamieniem na polskim rynku. Może ograniczenia te wynikają również z wyłączności firmy, która produkuje moissanit i dyktuje ceny.
Odpowiedz
mało znany
nE prestiżowy
niska likwidność na wtórnym rynku
tani on nie jest
Oprawiam ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości