Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odzyskać srebro ze styków krok po kroku
#1
Poprosze o opisanie krok po kroku jak mogę odzyskać srebro ze styków.
Odpowiedz
#2
proszę poszukać na forum, wątek był poruszany wielekrotnie
Odpowiedz
#3
Od razu mogę podpowiedzieć, że w warunkach domowych nie jest to zbyt opłacalne, a zabawa ze stężonymi kwasami bez wiedzy może się skończyć źle....
Przed zastosowaniem czyiś rad, ,... proszę zapoznać się z lekarką lub farmaceutką. Ponieważ wiedza i doświadczenie zdobyte z nieujawnionego źródła może zaszkodzić Tobie lub osobom w Twoim otoczeniu.
Głupota nie boli ale za to ile kosztuję......

Odpowiedz
#4
(12-05-2016, 08:53 AM)slc350 napisał(a): Od razu mogę podpowiedzieć, że w warunkach domowych nie jest to zbyt opłacalne, a zabawa ze stężonymi kwasami bez wiedzy może się skończyć źle....

W miarę opłacalne, bez strącania chlorku, tylko od razu redukcja na kilku dużych kawałkach miedzi w plastikowej "mini betoniarce"
Odpowiedz
#5
Wszystko zalezy od ilosci przerabianego materialu.
Astar6 ale wiesz, ze przy stracaniu miedzia i tak nie masz czystego? Jest wysoko ale jeszcze troche brakuje. Pozniej warto zrobic elektrolize. Ale fakt, chlorek to zły pomysł.
Odpowiedz
#6
Chlorek to dobry pomysł, szczególnie jak się pracuje czysto, płucze często, wszystko na wodzie destylowanej i zna się słowa "stechiometria z uwzględnieniem strat", tylko wtedy to kompletnie nieopłacalne.

Co do elektrolizy, myślę o tym ostatnio. Tylko pytanie, czy na prawdę warto przy takiej cenie materiału. Dla złota bym się bawił.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości