Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wytrawianie srebra
#1
czemu dokladnie sluzy wytrawianie i czym wytrawiac wiem ze kwasem tylko o jakim stezeniu ?
Odpowiedz
#2
Jak dobrze rozumiem chcesz wytrawić wzory na srebrze?
Trawi się w roztworach na bazie kwasu azotowego. Tyko musisz zabezpieczyć powierzchnię.

Był już podobny wątek:
http://www.srebrnie.pl/showthread.php?tid=212
Odpowiedz
#3
Witam jako że dawno temu zajmowałem się jubilerstwem i kiedyś srebro po lutowaniu i innym grzaniu wkładałem do kwasu ortofosforowego to mam pytanie czy obecnie coś się zmieniło? jaki kwas albo co mam kupić do pozbycia się lutówki czy boraksu? i czy mogę to kupić nie prowadząc na chwilę obecną działalnośći?
Dzięki za odpowiedz Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
wytrawisz w kwasie siarkowym, normalnie go nie kupi, ale rozcieńczony kupisz na stacji benzynowej, pytaj o kwas do akumulatora
Odpowiedz
#5
(02-17-2014, 12:51 PM)Sąsiad napisał(a): Witam jako że dawno temu zajmowałem się jubilerstwem i kiedyś srebro po lutowaniu i innym grzaniu wkładałem do kwasu ortofosforowego to mam pytanie czy obecnie coś się zmieniło? jaki kwas albo co mam kupić do pozbycia się lutówki czy boraksu? i czy mogę to kupić nie prowadząc na chwilę obecną działalnośći?
Dzięki za odpowiedz Pozdrawiam

Możesz tez użyć kwasku cytrynowego. Ze trzy torebki na szklankę.
Odpowiedz
#6
Ale przecież ortofosforowy jest lepszy od tego co podaliście i tez da się go kupić normalnie
Odpowiedz
#7
panowie tylko ortofosforowy, od 15 lat używam i na inny nie zamienie
Odpowiedz
#8
gdzie tego ortofosfora szukać jakby co, z ciekawości obczaje - ale to bez pozwoleń można kupić normalnie?
Odpowiedz
#9
a ja od 15 lat mam siarkowy akumulatorowy, żadnych problemów, łacznie z jego zakupem, jak potrzebuje to jede na stacje benzynową i kupuje a nie bawie sie w przesyłki kurierskie z kwasem, nie mam gdzie kupić orto czy innego, na upartego mam do dyspozycji laboratorium chemiczne jednej z uczelni szczecinskich ale to zarezerowane na specjalne okazjeUśmiech typu robienie oksydyUśmiech
Odpowiedz
#10
Są również w postaci proszku dostępne w branżowych sklepach np: Gipastrip taki biały proszek albo chyba trochę lepszy taki proszek w kolorze różowym ale nazwy nie znam. Nie niszczą ubrań, są chyba bezpieczniejsze od siarkowego. Ale siarkowy czasami jest nieodzowny więc dobrze też go mieć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości