Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topienie srebra i odtlenianie
(10-04-2016, 06:21 PM)kriss napisał(a):
(10-04-2016, 06:03 PM)Entuzjasta napisał(a): Kriss, nie bardzo ogarniam, jak reguluje się palnik przez dławienie?

To ta mała blaszka na końcu dokręcanego elementu z dyszą którą możesz jedynie zmniejszyć dopływ powietrza.

Dzięki!
Odpowiedz
(10-04-2016, 07:34 AM)Entuzjasta napisał(a):  To chyba nie to forum! Dzisiaj ludzie wychodzą na ulice i otwarcie namawiają do wojny domowej. Kiedyś też wychodziłem, ale cel był inny. Chcieliśmy obalić władzę narzuconą z góry, a nie wybraną w demokratycznych wyborach.

Entuzjasto Szanowny! 
Cel był wtedy ten sam. Władza była narzucona z góry identycznie, jak jest obecnie. Kiedyś czerwoni mówili nam jak mamy żyć
a dzisiaj wodzą nas za pyski czarni. Moskwa czy Watykan - jeden zapchlony pies a różnica jeno w kolorze. Czarny totalitaryzm 
został nam zresztą narzucony znacznie wcześniej, bo 1050 lat temu i u podstaw jak zwykle leżały interesy stricte polityczne. W
 kwestii demokratycznych wyborów przypominam, że na czerwony Front Jedności Narodu głosowało circa 90% Polaków, na 
spasionego Kima głosuje 101% Koreańczyków a na PiS ledwie 37%. To nawet faszystowska NSDAP zdobyła więcej bo 40%. 
I Szanowny Kolego, to forum jest równie właściwe jak każde inne do dyskutowania o tym, bowiem nieudolne rządy przekładają 
się wprost na kondycję rzemiosła czyli nas a nieuchronnie nadchodząca katastrofa finansów publicznych, połączona z drastyczną
 podwyżką kosztów utrzymania naszych klientów od 2017 roku, nie wróżą naszej branży niczego dobrego. Coś jestem dziwnie
pewny, że w nadchodzących latach, praskanie srebra może być naszym najmniejszym problemem. 

Fosforanu miedzi nie używałem. Używałem Argoflux a ten o ile wiem zawiera węgiel. Nawet nie wiem, czy związki miedzi nie miałyby
 wpływu na próbę. Zresztą żaden czarodziejski proszek Ci nie pomoże, jeżeli przegrzejesz srebro. Po tym tylko do rafinacji. Najlepiej
kupić mały elektryczny piecyk np. z Argenty. Używki trafiają się za kilka stówek a problem z głowy. Można też samemu zrobić a'la
Adam Słodowy lub McGyver. Potrzebna stalowa beczułka 5l od piwa, porcelitowy kubek, grzałka, termopara i kontroler temperatury.
Koszt ok. 400 zł ale jak zrobisz z dziurką w dnie i tyglem ze spustem, to masz tanią odlewarkę.

Nie chce mi się robić tutka, ale chyba jasne jak zrobić. To wszystkie potrzebne elementy oprócz kontrolera temperatury.
[Obrazek: PgNSh.jpg]

[Obrazek: 57458d5b65125_serious.gif]
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
Cactoos, dzięki za rady, jeśli chodzi o politykę, to na tym forum mnie nie sprowokujesz
Odpowiedz
Spokojnie, on nie prowokuje, on tak ma Puść oczko Mamy tu też typa z falangą w awatarze. No po prostu taki klimat, idzie się przyzwyczaić.
Odpowiedz
Astar6 do mnie masz jakis problem? Znowu dostałes wpizde od chlopakow na miescie wracajac z czarnego prostestu?

Nie jestem szczeniaku twoim "typem"...dla ciebie per PAN.
Odpowiedz
Off top jak powyższe.
Popatrz się Pan, chodząca akademia nauk... i to z falangą. Ciekawe co na to Tadeusz Manteuffel?(IH PAN)
Po co ta spina bafi? Zostałeś wymieniony jako przykład różnorodności charakterów na forum.
Na spokojnie zapytam Wać Pana.
Czy jeśli pojawi się specjalista rzemieślnik z kucykiem w avatarze i tęczą w d to z nim nie porozmawiasz?
Będziesz omijał wątki w których uczestniczy?
Będziesz omijał technologie w jakiej robi?
Bo nie do końca rozumiem... Co Cie to interesuje? (spokojnym głosem zadaj sobie pytanie, "ale po co?")
Do sypialni nikomu nie będę zaglądam .. i do toalet publicznych, bo tam dopiero trzeba się nauczyć akceptacji. - to nie jest To forum na dywagacje tego typu.

Cactoos -
Na pis glosowała większość minimum wymaganego do uzyskania ważnych wyborów. Jestem za przymusem głosowania.

Entuzjasta - "na tym forum mnie nie sprowokujesz"
On i tak tak ma, najgorsze że trzeba przez to przebrać bo wiedze ukrywa w tych łamańcach. Puść oczko
Odpowiedz
@bafi idź być być agresywny gdzie indziej, potłucz własnym łbem o stalowy filar albo coś.
@szrapnel Dziękuję. Od miesiąca zastanawiam się, co ustawić na avatar <3 Zrobiłeś mi dzień.

@entuzjasta Jak mówiłem, taki mamy klimat. Ale warto to znosić bo np Cactoos naprawę zna się na rzeczy.
Odpowiedz
Ja tam kumotrowie mam nadzieję, że łysogłowi faszyści moich lewackich porad
z prawilnej zasady nie stosują i robią dokładnie odwrotnie. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
Czy moglibyście Panowie skupić się na zasadniczym temacie?
Odpowiedz
Tak jakby... nie, bo nie ma tematu. Wszyscy tu z tego co widzę, leją czyste z odrobiną boraksu. Wszystkim działa, w ten sposób. A jak się przegrzeje to nic nie pomaga. Ja osobiście też leję tylko z boraksem, nawet 999, nic nie parska, nie blupa, nie pryska, nie robi bąbli. Grzeje aż się stopi, w tyglu grafitowym bo trzyma temperaturę i nic nie zostaje na ściankach, jak tylko wygląda jak rtęć to wyciągam z piecyka na propan i leję.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości