Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak rozpocząć przygodę z jubilerstwem
#1
Dzień dobry,
Jestem nowa na forum, wiec jeśli pisze ten post w nieodpowiednim miejscu to nie krzyczcie Uśmiech
Od dłuższego czasu chodzi za mną jubilerstwo, bardzo chciałabym nauczyć się go od podstaw.
Na jakaś szkole zawodowa to już raczej dla mnie za późno, znalazłam pare miast w których na ASP jest wydział biżuterii jednak niestety nie w moim mieście, nie znalazłam rownież żadnych kursów w Poznaniu.
Skonczylam wzornictwo przemysłowe dobrze czuje się w zajęciach manualnych wymagających precyzji. Najbardziej mi się widzi coś na kształt ucznia i mistrza, ale powiedzcie mi proszę czy coś takiego jeszcze w ogóle funkcjonuje? Szczególnie dla zielonych ludzi z zewnątrz. Czy mam zacząć chodzić po zakładach inpytac czy przyjmą mnie na naukę ? Ząbki Wiem oczywiście, ze poradzicie mi pewnie uczyć się na własna rękę jeśli nie znajdę innej opcji będę próbować, ale marzy mi się czerpać wiedzę od kogoś kto ma w tym fachu doświadczenie.
Będę wdzięczna za jakieś porady.
Odpowiedz
#2
pochodź, a nóż się ktoś znajdzie kto będzie chciał uczyć
Odpowiedz
#3
Ja zaczynałem przygode w 2014 i jestem samoukiem a moim mistrzem był pan YT i wujek Gogl. Reszta wiedzy pochodzi z tego forum. Za nauke u jubilera będą chcieli zapłaty a kase lepiej trzymać na graty do  warsztatu. A ten sport nie jest tani Puść oczko 
Odpowiedz
#4
Pampalini, u mnie sytuacja jest identyczna, tyle, że ja od 2009r uczę się Uśmiech
Odpowiedz
#5
Człowiek jest bardziej dumny z siebie jak SAM do czegoś dojdzie.
Odpowiedz
#6
praktykowac, pytac i jeszcze raz praktykowac...jak nie wychodzi to nie zrażać się tylko zakonczyc prace i nastepnego dnia sprobowac ponownie Uśmiech
Odpowiedz
#7
Popytać można ale szanse są marne myślę ze droga która obrali Pampalini , bafi i wielu innych z tego forum będzie najpewniejsza.
Zycze szczęścia w poszukiwaniach i pomyślności na start. - Na to forum możesz liczyć.
Odpowiedz
#8
(08-05-2016, 05:45 AM)Pampalini napisał(a): Ja zaczynałem przygode w 2014 i jestem samoukiem a moim mistrzem był pan YT i wujek Gogl. Reszta wiedzy pochodzi z tego forum. Za nauke u jubilera będą chcieli zapłaty a kase lepiej trzymać na graty do  warsztatu. A ten sport nie jest tani Puść oczko 

Też jestem samoukiem/hobbistą... od 2011.
Główne powody dla czego nie chcą uczyć 'obcych' to:

Nikt nie będzie z własnej woli robił sobie konkurencji w dobrym zawodzie Uśmiech
Ograniczone zaufanie - wpuścić obcego do pracowni w której znajduje się drogi materiał/kamienie/maszyny
...
Kursy i nauka za pieniądze to też dla mnie średni pomysł, lepiej poszperać za książkami, pooglądać filmy itp. a pieniądze wydać na graty.


ps. nie kupuj najtańszych narzędzi, kupuj dobre Puść oczko
Odpowiedz
#9
Powiem wam szczerze, trochę mnie drażni to typowo Polskie podejście. Nie wybiję się jakością, ani oryginalnością, zapewnię sobie stabilny zawód nie robiąc nowej konkurencji. I nie mówię tylko o zawodzie jubilerskim.

A co do tematu tematu, właściwie wszystkiego idzie się nauczyć samemu. Jest forum, jest youtube, jest trochę literatury w pdf. Reszta to kwestia doświadczenia (które zbieram powoli i z bólami) prób i czasem błędów Puść oczko
Odpowiedz
#10
Jubiler musi uczyć się przez cale życie (na przykład 3d z parę wiosen, grawerka, i td)
Kursy to naciągane na kasę (prawie zawszę)
książki, Yotube, ten forum,
z gratami to nie spiesz się (zacne narzędzia do kanciapy do BMW), zaczynaj od modelowania w wosku daje to frajdę i zamówienia, przy nie dużym nakładzie (czas się nie liczę).
Oprawiam ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości