Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to prawdziwa cecha czy naklejona i czy to napewno srebro jak sprawdzić
#1
zależy mi na czasie w czwartek ma paczka przyjść
jak szybko sprawdzić czy to srebro bo mam przesyłke za pobraniem ze sprawdzeniem zawartosci
chodzi czy są takie próby czy to jakaś naklejona


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#2
Tu masz przybity tylko numerator. Nie mniej jednak jest to wyrob włoski a z tego co mi sie wydaje, we wloszech probe oznacza wyworca, urzad tylko kontroluje czy zgadza sie to ze stanem faktycznym. Takze nie ma czegos takiego jak Pnastwowa cecha probiercza dajaca gwarancje zadowolenia statysfakcji itp.
Ze zdjecia nikt nie jest w stanie okreslc czy wyrob jest faktycznie srebrny czy posrebrzany czy co tam jeszcze mozna wymyslic. Taki nimerator moze przybic kazdy i na wszystkim. Co nie oznacza ze ktos cie oszukuje.
Najszybciej i najprosciej idz do pierwszego lepszego złotnika, lombardu czy cos takiego - sprawdza ci to na kamieniu probierczym od reki. Kosz to kilka złoty moze dycha albo za darmo.
Odpowiedz
#3
Na bank we włoszech cechujesz sam (tylko na swoją odpowiedzialność gdzie i co chcesz), wiem że mają dużo badziewia szczególnie na eksport, mialem spór wygrałem przecinając szynę na pól - srebra tylko warstwa lecz dosyć gruba.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#4
ok dzięki za info
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości