Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"mętny" diament
Witam, posiadam diament - 0,41 ct jakości P1 - niestety jest on dość "mętny" czyli rozumiem że chodzi tu o "barwe"? same inkluzje mi nie przeszkadzają ale czy istnieje jakiś sposób na "zmiane" barwy żeby nie był on taki mętny - mleczny tylko bardziej "czysty" ?

Ewentualnie ile taki kamyczek może być wart jeżeli bym go chciał sprzedać ? i kto go ewentualnie kupi ?
w załączeniu zdjęcia (dwa razy przód w róznym świetle i tył)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ten kamień to nawet ze zdjęcia nie wygląda na P1.
Choć zdjęcie fatalne.
Nie da się poprawić takiego kamienia. Są sposoby na poprawianie ale tu by się nie sprawdziły i pewnie ekonomicznie też bez sensu.
Kto opisał jako P1 ?
Odpowiedz
(07-27-2016, 02:58 PM)Imenoq napisał(a): Ten kamień to nawet ze zdjęcia nie wygląda na P1.
Choć zdjęcie fatalne.
Nie da się poprawić takiego kamienia. Są sposoby na poprawianie ale tu by się nie sprawdziły i pewnie ekonomicznie też bez sensu.
Kto opisał jako P1 ?

A może to wygrzana cyrkonia chińska po gwałtownym oziębieniu Uśmiech, Sorka musiałem 
Odpowiedz
(07-27-2016, 03:52 PM)silverpaul napisał(a):
(07-27-2016, 02:58 PM)Imenoq napisał(a): Ten kamień to nawet ze zdjęcia nie wygląda na P1.
Choć zdjęcie fatalne.
Kto opisał jako P1 ?

A może to wygrzana cyrkonia chińska po gwałtownym oziębieniu Uśmiech, Sorka musiałem 

no oddałem do jubilera żeby mi pokazał jak wygladałby na pierścionku i zbadał go, powiedział że to jest jakość mniej więcej P1 i waga pokazala 0,41 ct

Czyli jest nic nie warty ? Uśmiech
Odpowiedz
Nie spodziewaj się wielkiej wartości, może jakby go rozsądnie oprawić to wyszedłby z tego pierścionek do codziennego noszenia
Odpowiedz
(07-28-2016, 08:57 AM)silverpaul napisał(a): Nie spodziewaj się wielkiej wartości, może jakby go rozsądnie oprawić to wyszedłby z tego pierścionek do codziennego noszenia

nie spodziewam się - chciałbym wiedzieć tylko mniej więcej 50 zł ? 150 ? 300 ?

Chciałbym wiedzieć gdyż sama wycena u profesjonalnego jubliera to koszt ok 60-100 zł więc czy to w ogole jest opłacalna zabawa w przypadku takiego kamienia mniejszej jakosci
Odpowiedz
Po co Ci taka wiedza? Zamów pierścionek, dopłać za kilka kamieni, robota i podaruj go swej ukochanej. Cała filozofia, a Ty pod górkę, ile może być wart, czy się opłaca. Wart niewiele i koniec. Zamknąć temat
Odpowiedz
po to jest chyba to forum żeby się takich rzeczy dowiedzieć prawda ? nie rozumiem takiego postępowania "JESTEM NAJMĄDRZEJSZY TO RZUCĘ JAKĄŚ RADĄ Z DUPY I KAŻE ZAMYKAĆ TEMAT"

Pytanie jest proste od samego początku - ile to może być warte. Wiem że to może być trudne ale spróbuj rozebrać to zdanie na czynniki pierwsze i nie dorzucaj tam od siebie "ewentualnie co mogę zrobić z tym kamieniem? czy zamowówienie pierścionka i podarowanie go swej ukochanej będzie dobrym pomysłem?"

Jak dla mnie to Twoja osoba nie musi się wypowiadać w tym temacie - najpierw sugerujesz jako naczelny śmieszek tego forum że to wypalona cyrkonia, potem każesz mi robić z niego pierścionek ... a moje pytanie jest proste - ile może być wart OKOŁO (wiem że nikt mi go tu nie wyceni precyzyjnie) - 0,41 ct w jakości P1 i delikatnie zamglony
Odpowiedz
Gówniane zdjęcie gównianego kamienia, jaka wartość kamienia????? NIEWIELKA!!!!!!!!Strasznie nudzisz Panie Smoku
Odpowiedz
(07-28-2016, 12:51 PM)silverpaul napisał(a): Gówniane zdjęcie gównianego kamienia, jaka wartość kamienia????? NIEWIELKA!!!!!!!!Strasznie nudzisz Panie Smoku

A Ty dalej swoje ? poczekam mimo wszystko jak ktoś merytorycznie się wypowie bo nie będę zniżał się do dyskusji z takim kimś .. "prostym"? jak Ty, Panie srebrnypiotrze
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości