Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barwienie miedzi i mosiądzu
#41
popróbowane na miedzi i mosiądzu i działa

edyta:
ale zależy od firmy która produkowała, teraz robiłem w jakiejś innym i barwiło na brązowo
Odpowiedz
#42
Witam!
Jestem tu nowa. Szukam informacji jaki lakier bylby dobry do mosiądzu. Słyszalam że lakier bezbarwny do podłogi drewnianej się sprawuje... Ja pryskałam sprayem do metali na dwie warstwy oczywiście jedną warstwe nałozyłam potem po paru dniach jak już wyschło drugi raz nałożyłam. Niestety lakier szybko odpryskuje. Zależy mi na tym żeby lakier się trzymał a mosiądz nie ściemniał no i możliwością noszenia zawieszki na szyji - stycznosc ze skórą żeby lakier nie uczulał. Breloczki przy styczność dużą wiglocią równiez spray nie nadaje się od razu lakier odpryskuje i wygląda bardzo brzydko Smutny Pozdrawiam
Odpowiedz
#43
zostaje tylko bezbarwna emalia
Odpowiedz
#44
(10-16-2014, 09:23 AM)ingela napisał(a): Witam!
Jestem tu nowa. Szukam informacji jaki lakier bylby dobry do mosiądzu. Słyszalam że lakier bezbarwny do podłogi drewnianej się sprawuje... Ja pryskałam sprayem do metali na dwie warstwy oczywiście jedną warstwe nałozyłam potem po paru dniach jak już wyschło drugi raz nałożyłam. Niestety lakier szybko odpryskuje. Zależy mi na tym żeby lakier się trzymał a mosiądz nie ściemniał no i możliwością noszenia zawieszki na szyji - stycznosc ze skórą żeby lakier nie uczulał. Breloczki przy styczność dużą wiglocią równiez spray nie nadaje się od razu lakier odpryskuje i wygląda bardzo brzydko Smutny Pozdrawiam

Wypolerowany mosiądz ciężko polakierować. Każdy lakier właśnie odpryskuje, tak jak piszesz. Ja kiedyś robiłam z mosiądzu i miałam ten sam problem. W końcu mąż wymyślił i przywiózł mi lakier dwuskładnikowy z lakierni samochodowej. Po nałożeniu podgrzewałam go jeszcze przez chwilę pod farelką, tak nie za mocno - żeby nie był gorący, tylko ciepły. Ten lakier jako jedyny trzymał dobrze,
Odpowiedz
#45
Nigdy nie lakierowalem bizuterji ale mam znajomego ktury robi fontanny z miedzi i mosiadzu Lakieruje lakierem z zywicy (Harzlak) - woda po tym plynie i nie odpryskuje.Mysle ze to z tej grupy http://www.lerg.pl/produkty/zywice_poliestrowe/lakiery
Odpowiedz
#46
(10-16-2014, 04:16 PM)olax napisał(a): W końcu mąż wymyślił i przywiózł mi lakier dwuskładnikowy z lakierni samochodowej.

Uważaj - o ile wiem te dwuskładnikowe są całkiem toksyczne (przed zaschnięciem, oczywiście). Chociaż po dobrym utwardzeniu nie mają sobie równych. Z bezbarwnych szprejów jakie używałem najlepszy jest MOTIP, ale też odpryśnie. Kiedyś do zabezpieczania mosiężnych powierzchni uzywano pokostu lnianego, ale tego nie próbowałem.

Przy kontakcie mosiądzu czy miedzi ze skórą największym problemem jest ten seledynowy nalot, który zbiera się w zagłębieniach. To trujący grynszpan.
Odpowiedz
#47
(10-16-2014, 06:50 PM)Nordwind napisał(a): Nigdy nie lakierowalem bizuterji ale mam znajomego ktury robi fontanny z miedzi i mosiadzu Lakieruje lakierem z zywicy (Harzlak) - woda po tym plynie i nie odpryskuje.Mysle ze to z tej grupy http://www.lerg.pl/produkty/zywice_poliestrowe/lakiery

Warto spróbować, tylko że lakiery żywiczne są chyba jednymi z miększych.
Z biżuterią jest ten problem, że się ja nosi, ociera, opukuje, myje się w niej ręce i wtedy lakier odpryskuje. W przypadku przedmiotów stojących to lakiery mogą się sprawdzać.
Odpowiedz
#48
Otóż i sedno sprawy, które ostatnio jakby zostało zamiecione pod dywan a biżuterii nie wystarczy sklecić z czegokolwiek, musi być nie tylko ładna ale również dająca się nosić i nie może być toksyczna i oczywiście się rozpadać albo odpadać z niej lakier, pół biedy jak kosztuje 5zł.
Odpowiedz
#49
(10-16-2014, 09:57 PM)szafir napisał(a): Otóż i sedno sprawy, które ostatnio jakby zostało zamiecione pod dywan a biżuterii nie wystarczy sklecić z czegokolwiek, musi być nie tylko ładna ale również dająca się nosić i nie może być toksyczna i oczywiście się rozpadać albo odpadać z niej lakier, pół biedy jak kosztuje 5zł.

Prawda. Dlatego po krótkiej przygodzie z lakierowaniem zrezygnowałam z mosiądzu, chociaż bardzo mi się podobałSmutny
A powiedzcie mi tak przy okazji: czy brąz też brudzi i ciemnieje? Nigdy nie robiłam biżuterii z brązu, a czasem mam ochotę na coś kolorowego.
Odpowiedz
#50
Tak sie zastamawiam czym lakieruja trambki i inne instrunemty dente - moze ten lakier wytrzymal by. (wisiory - broszki)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości