Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grawerowane monogramy
#41
(08-01-2016, 08:52 AM)orafo napisał(a): Gijbrill nie szukaj dno- wystarczyło yb skrolować do Spirali Fibonacciego co jest podstawą w kompozycje grawerskiej bez różnicy twego stosunku do tego.

Samo skrolowanie inicjałów do Spirali Fibonacciego to rozumiem chociaż dopiero twoja odpowiedz uświadomiła mi to, co robiłem podświadomie rysując "zawijasy". Bardziej zastanawiam się czy projektowanie układu liter  ma jakieś ustalone zasady? Jak przy pracy Grotek76 - "S" jest większe i bardziej "z tyłu" - literki mogą się dowolnie przeplatać?  Czy któraś ma być bardziej widoczna? Czy może po prostu monogram ma być czytelny i to jak jest ułożony i ozdobiony jest już tylko inwencją samego rzemieślnika?

A się, kurna, rozpisałem Ząbki
Odpowiedz
#42
Jasne że ma zasady ale temat obszerny dosyć, pewne rzeczy można zaczerpnąć u webmasterów przy projektowaniu logotypów. Przykład  z "S"  Grotrka wyraźnie pokazuje zasadę "kolejności odczytania liter". Zawiasy mogą otruć kompozyje z tym trza ostrożnie planować, projektując monogram ja bym  opierał się na juz gotowe wzory są stary książki/katalogi w sieci i googlawanie pomaga /lecz nie zawsze/, i jeszcze mój patent  ''czas na sen'' Uśmiech . Po zrobieniu kilku szkiców (komp) odkładam wybór i przeróbki na jakiś czas.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#43
(08-02-2016, 05:26 AM)orafo napisał(a):  . Po zrobieniu kilku szkiców (komp) odkładam wybór i przeróbki na jakiś czas.

To jest bardzo dobry sposób na świeże spojrzenie. Często wydaje się że praca jest gotowa, ale
czegoś brakuje. Takiej kropki nad " i " Jeżeli damy tematowi "odpocząć" to zawsze znajdziemy
coś co można ulepszyć  Ząbki 
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#44
(08-03-2016, 07:17 AM)kriss napisał(a):
(08-02-2016, 05:26 AM)orafo napisał(a):  . Po zrobieniu kilku szkiców (komp) odkładam wybór i przeróbki na jakiś czas.

 Jeżeli damy tematowi "odpocząć" to zawsze znajdziemy
coś co można ulepszyć  Ząbki 

Zgadzam się w pełni. Czasem jednak można przesadzić i w drugą stronę aż okazuje się, że temat "odpoczywa" zbyt często i nie można go skończyć Ząbki
Odpowiedz
#45
(08-03-2016, 07:27 PM)Gijbrill napisał(a):
(08-03-2016, 07:17 AM)kriss napisał(a):
(08-02-2016, 05:26 AM)orafo napisał(a):  . Po zrobieniu kilku szkiców (komp) odkładam wybór i przeróbki na jakiś czas.

 Jeżeli damy tematowi "odpocząć" to zawsze znajdziemy
coś co można ulepszyć  Ząbki 

Zgadzam się w pełni. Czasem jednak można przesadzić i w drugą stronę aż okazuje się, że temat "odpoczywa" zbyt często i nie można go skończyć Ząbki

ZąbkiZąbkiZąbki skąd ja to znam. Mam kilka takich tematów które odpoczywają od kilku lat Ząbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości