Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmiar pierścionka przy grubej obrączce
#1
Chciałam sie poradzic jak dobrze dobrac rozmiar pierścionka jesli obraczka jest grubsza, moja ma 5mm. Klientka prosi o r. 19 wiec wypadaloby troche wieksza zrobic. Czy ja dobrze kombinuje? I teraz.. jak to dobrze zrobic bo nie mam mozliwości zmierzyc na niej, wysyłam za granice i głupio jakby coś nie pasowało. Dziekiz a rady.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#2
Przy obrączkach o szerokości 8 i więcej milimetrów musisz zrobić większy rozmiar. Przy 5 - tece zrób na miarę.
Jak jest skok ciśnienia, temperatury to palec zmienia się o jeden do dwóch numerów.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#3
(01-18-2016, 10:44 AM)kriss napisał(a): Przy obrączkach o szerokości 8 i więcej milimetrów musisz zrobić większy rozmiar. Przy 5 - tece zrób na miarę.
Jak jest skok ciśnienia, temperatury to palec zmienia się o jeden do dwóch numerów.

Dziękuje. Czyli mierze standardowo z dołu.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#4
Nie wiem co znaczy "z dołu" ale zrób dokładnie wg. miary Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#5
Zrób tak jak pisze Kriss, bo zawsze łatwiej jest powiększyć niż zmniejszyć.
Odpowiedz
#6
(01-18-2016, 11:14 AM)kriss napisał(a): Nie wiem co znaczy "z dołu" ale zrób dokładnie wg. miary Uśmiech

No czyli jak wkładam pierścionek na miarke zeby sprawdzić rozmiar to 19 kreska ma byc z dołu zaraz pod pierscionkiem. Ja pamietam jak pracowałam u jubilera to mielismy klienta z Niemiec, co jemu zawsze sie miary podawało ze srodka przy grubych obraczkach.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#7
powiem tak, ja nosze na kciuku obraczke 10mm. Rozmiar mierzony obraczkami miarowymi 5mm to 29. Po zrobieniu trzeba bylo powiekszyc na 31. Chyba zostanie tylko metoda "macajewa"
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#8
No własnie roznie to bywa.
Ostatnio koledze robiłam taka obraczke 8 mm. Ma rozm 19 i tez było trzeba na prawie 21 doklepac
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#9
rozmiar to tak po środku obrączki ma być, nie na początku - tak mnie przynajmniej uczyli :]
Odpowiedz
#10
Zle Cie uczyli.
Rozmiar jest w miejscu kontaktu obraczki z ryglem miarowym. Tak wiec jesli obraczka jest wewnatrz płaska mierzysz przy krawedzi. Jesli polokragla(comfort fit) to faktycznie mierzysz po srodku obraczki.

Kwestia tego ze wąski pierscionek moze byc mniejszy rozmiarem niz szeroka obraczka to zupelnie inna kwestia. Wielu złotnikow uwaza, ze rozmiar np 25 w szerokiej obraczce jest wiekszy niz 25 w wąskiej. Co jest totalna bzdura. Rozmiar jest zawsze taki sam. im szersza szyna tym wieksza powierzchnia, wiecej skory jest uwiezione pod pierscionkiem/obraczka, stad wiekszy dyskomfort - dlatego rozmiar musi byc wiekszy.

http://www.ganoksin.com/borisat/nenam/ring_sizes.htm

Najwazniejsze aby rozmiar byl dobrany odpowiednio, a juz jak kto mierzy to nie ma znaczenia tak na prawde. Problemy sa po prostu jesli klient zmierzy u jednego zlotnika, a zamowi wyrob w tym rozmiarze u kogos innego albo przez internet i pozniej rozczarowanie, ze rozmiar za duzy/za maly. Bo inny złotnik mierzy jeszcze inna technika w dodatku ma rygle kotre nie trzymaja rozmiaru albo juz sie wyrobily Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości