Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy opłacalne jest wydobywanie złota ze starego sprzętu elektronicznego?
#1
Ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie: Czy opłacalne jest wydobywanie złota ze starego sprzętu elektronicznego?

Mam trochę starego sprzętu komputerowego i zastanawiam się co z nim zrobić?
Odpowiedz
#2
(01-18-2016, 08:53 AM)velly36 napisał(a): Ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie: Czy opłacalne jest wydobywanie złota ze starego sprzętu elektronicznego?

Mam trochę starego sprzętu komputerowego i zastanawiam się co z nim zrobić?

Tak jest opłacalne. Sprzęt oddaj do zakładu przetwórczego odpady.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#3
z malym zastrzezeniem, ze zeby to mialo sens pieniezny to musisz miec tego kilka-nascie ton.
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#4
NIE OPLACALNE jesli musisz kupowac sprzet. Co innego gdybys mial go za darmo. W dodatku maszyneria i chemia potrzebna do odzyskiwania metali szlachetnych z elektroniki tez troche kosztuje.
W dodatku nie kazda elektronika zawiera metale szlachetne. Niektórych "nie oplaca sie" poddawac procesori odzysku metali szlachetnych. Np. talerze z dyskow pokrywane sa platyną jednakze jest jej tam tak mało, proces jest skomplikowane i czasochłonny, a cena platyny dosc niska wiec na te chwile nikt sie w to nie bawi bo sie nie oplaca.
Proste i szybkie jest rozbieranie sprzetu(komputery) i sprzedawanie na złom(stal, aluminium, miedź i podzespoly zawierajace met szlachetne).
Odpowiedz
#5
Rainbow 
Najlepiej zarabiało się na starych centralach telefonicznych. Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#6
o to to! najlepsze te wojskowe, bo tam styki mialy probe nawet bliska 800
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości