Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oprawic ten agat?
Hej czy macie pomysł jak zrobic oprawe do pierscionka z tym agatem, tak aby nie zakryc dołu, bo jest dosc ciekawy. Zrobic niepełna carge? Tylko czy po oprawieniu nie bedzie okręcać sie, jesli nie bedzie trzymany przez oprawe z kzdej strony?

Załączone pliki Miniatury

"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
może coś w tym stylu

Odpowiedz
(01-16-2016, 09:46 PM)Moonlight napisał(a): Hej czy macie pomysł jak zrobic oprawe do pierscionka z tym agatem, tak aby nie zakryc dołu, bo jest dosc ciekawy. Zrobic niepełna carge? Tylko czy po oprawieniu nie bedzie okręcać sie, jesli nie bedzie trzymany przez oprawe z kzdej strony?

Ja nie za bardzo wiem o co chodzi w tym pytaniu , " tak aby nie zakryc dołu, bo jest dosc ciekawy"  co oznacza dół czy jest to spód tego kamyka czy dolna część ścianki bocznej ?
Odpowiedz
Nie wiem jak duzy kamien i czy okragly czy owalny. mozna oprawic w łapki albo pół cargi tylko grubej. duzo zalezy tez od rozmiaru kamienia i samego pierscionka.
Odpowiedz
Szerokie-podwójne łapki
Oprawiam ...
Odpowiedz
On jest okrągły, ma 2 cm średnicy. W sumie ja tez myslalam cos takiego zrobic jak pokazał simoniculus. Ok .. szczerze to łapek nigdy nie robiłam zawsze taka carge dookoła i sie troche boję zeby nie spartaczyc. Ciągle się ucze. A to ma być pierścionek dla klientki.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
(01-16-2016, 11:18 PM)kolorowy napisał(a):
(01-16-2016, 09:46 PM)Moonlight napisał(a): Hej czy macie pomysł jak zrobic oprawe do pierscionka z tym agatem, tak aby nie zakryc dołu, bo jest dosc ciekawy. Zrobic niepełna carge? Tylko czy po oprawieniu nie bedzie okręcać sie, jesli nie bedzie trzymany przez oprawe z kzdej strony?

Ja nie za bardzo wiem o co chodzi w tym pytaniu , " tak aby nie zakryc dołu, bo jest dosc ciekawy"  co oznacza dół czy jest to spód tego kamyka czy dolna część ścianki bocznej ?

Dolna część scianki bocznej Uśmiech To miałam na mysli, chociaz po drugiej stronie tez jest podobny, ładny.
Odpowiedz
masz pomysł na cały pierścionek czy tylko chodzi o oprawę ? Zawsze możesz zrobić tak jak przykładowo
radzi Orafo. Podstawę zwiń z kwadratu min 1,2 x 1,2 mm a łapki przygotuj z dwóch drutów fi 0,8 do fi 1,0
mm razem zlutowanych i pociętych na odpowiednią długość. Zrobiłem odręczny rysunek całości. Kamień
będzie widoczny ze wszystkich stron.

Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
W tym przypadku to blokuje Cię droga Moonlight tylko wyobraźnia i pewnie jak zwykle upodobania klienta , Kriss pokazał klasyczny wzór a może spróbuj postawić kamień w pionie  Biggrin  to wg. mnie będzie ciekawiej może trochę krzywo bo jak krzywo to wesoło  Biggrin  
Odpowiedz
(01-17-2016, 10:58 AM)Moonlight napisał(a): On jest okrągły, ma 2 cm średnicy. W sumie ja tez myslalam cos takiego zrobic jak pokazał simoniculus. Ok .. szczerze to łapek nigdy nie robiłam zawsze taka carge dookoła i sie troche boję zeby nie spartaczyc. Ciągle się ucze. A to ma być pierścionek dla klientki.

Poczekaj aż trafi ci sie taka robota ale w złocie zobaczysz jakie napięcie sie pojawia przy pracy. Ja czasem jak coś robie pierwszy raz to z doświadczenia wiem że raczej ten drugi raz tęż będzie potrzebny (bo pierwszy cosik kiepsko wychodzi) . No ale tak jest,trening czyni mistrza
https://plus.google.com/+malinaTeż-MalArt
Pasja każdy cel czyni możliwym do osiągnięcia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości