Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zrobiłem takie coś
Takie slajdy są dobre dla kogoś kto wie jak coś takiego wykonać lub nie potrzebuje tego wiedzieć (klient).
Ja wole tamte wersje tutków, przynajmniej się mogę czegoś nauczyć. Puść oczko
Oczywiście piękny sygnet, ale jak uzyskałeś tylko miejscowy efekt mokume-gane?
Odpowiedz
Witam!
Dla zainteresowanych, polecem prace Jamesa Binniona.
http://www.mokume-gane.com/
Odpowiedz
fajne te filmiki i twoje prace tez mi sie podobają ,szkoda ze nie mam o mokume pojecia bo czasami przydaloby mi sie troche twoich umiejetnosci...
Odpowiedz
(04-20-2011, 09:25 PM)kageki napisał(a): jak uzyskałeś tylko miejscowy efekt mokume-gane?
Sygnet jest wykuty ze srebra a tylko wstawki mokume są wlutowaneUśmiech
Na dwóch zdjęciach tych takich mało wyraźnych trochę widać jak jest podebrane sory za jakość ale nie mam lepszych ujęć tego a jak zauważyłem że są nieostre to wstawki były wlutowane i było po ptokachZąbki

(04-20-2011, 11:41 PM)KrZyS napisał(a): fajne te filmiki i twoje prace tez mi sie podobają ,szkoda ze nie mam o mokume pojecia bo czasami przydaloby mi sie
A ja myślę że jakbyś spróbował to na pewno bardzo szybko załapał byś o co chodzi z tym mokume Puść oczko
Odpowiedz
Tomek, nie buntuj sie na okreslenie "mistrzu", jest w pelni uzasadnione moim zdaniem.

A te slajdy, aby byly lepiej zrozumiale dla laika spragnionego wiedzy powinne miec wstawione opisy slowne wykonanych czynnosci pomiedzy kolejnymi zdjeciami. I tyle wystarczy.

Zaskoczylo mnie tylko, na plus oczywiscie, to ze kules sygnet ze sztabki, a nie poszedles na latwizne z odlewu. I ta bliska mej duszy umiejetnosc poslugiwania sie mlotkiem predystynuje do uzywania powyzszego okreslenia.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości