Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profesjonalne wydruki 3D i formy do odlewów
#11
Z amelinum Puść oczko Puść oczko Puść oczko 
Odpowiedz
#12
tego nie pomalujesz!

a nie latwiej od razu w wosku wyrzezbic i odlac w mosiadzu?
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#13
A czy jesteś w stanie idealnie obliczyć skurcz materiału itp.   Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin  
Odpowiedz
#14
(01-15-2016, 11:56 AM)kfadrat napisał(a): tego nie pomalujesz!

a nie latwiej od razu w wosku wyrzezbic i odlac w mosiadzu?

W wosku można wydrukować i potem odlać. Jeżeli wszystkie elementy byłyby drukowane na tej samej drukarce i odlewane w tym samym procesie,
to pasowanie jest możliwe. Konieczny jest jednak projekt w STL. Mnie się jednak wydaje, że zdecydowanie dokładniej wyjdzie na frezarce CNC bo
na wydruku są widoczne poszczególne warstwy, które trzeba usuwać tradycyjnymi metodami, czyli pilnik, papier, gumowe tarczki, szmata itd, natomiast
na CNC można uzyskać prawie lustrzaną powierzchnię bez zbędnych korowodów.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#15
(01-15-2016, 12:51 PM)cactoos napisał(a):
(01-15-2016, 11:56 AM)kfadrat napisał(a): tego nie pomalujesz!

a nie latwiej od razu w wosku wyrzezbic i odlac w mosiadzu?

W wosku można wydrukować i potem odlać. Jeżeli wszystkie elementy byłyby drukowane na tej samej drukarce i odlewane w tym samym procesie,
to pasowanie jest możliwe. Konieczny jest jednak projekt w STL. Mnie się jednak wydaje, że zdecydowanie dokładniej wyjdzie na frezarce CNC bo
na wydruku są widoczne poszczególne warstwy, które trzeba usuwać tradycyjnymi metodami, czyli pilnik, papier, gumowe tarczki, szmata itd, natomiast
na CNC można uzyskać prawie lustrzaną powierzchnię bez zbędnych korowodów.

Ok.  Cactoos dziękuję za radę. Masz może kolegę który takie coś zrobi na frezarce?  Mam projekt "dgw" koperty. Gdybyś miał kontakt to proszę na PW by tu nie "mącić" Biggrin Biggrin 
Odpowiedz
#16
Zapytam bo mnie się nie chce odkurzać maszyny. Jednak nasze frezarki pracują na Mach3 i plikiem wsadowym jest plik .cnc
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#17
(01-15-2016, 06:28 PM)cactoos napisał(a): Zapytam bo mnie się nie chce odkurzać maszyny. Jednak nasze frezarki pracują na Mach3 i plikiem wsadowym jest plik .cnc

Taki to ma dobrze Biggrin  Szkoda że nie mieszkam blisko Szczecina to bym Ci odkurzył.
Budowlańcy pracują na dgw Biggrin ale macha też zrobię Biggrin

Dziękuję za pamięć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości