Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdobienie
#1
Czy ktoś może wie w jaki sposób zdobiona jest ta szabelka(ostrze i rękojeść)?
Co to za technika? Czy to ma coś wspólnego z inkrustowaniem?
Czy możliwe że jest tam dodawane prawdziwe złoto?
Może ma ktoś link do tutoriali z ową techniką?

Tutaj link:

http://nord-crown.com/portfolio/sablya_krasnaya/
Odpowiedz
#2
Oczywiście głownia jest ze stali damaścieńskiej która jest później hartowana, tutaj tez nasuwa się pytanie czy przed dodaniem tych złotych zdobień czy po?
Odpowiedz
#3
W opisie jest napisane że to jest mosiądz złocony i srebrzony. Broń do kolekcji nie użytku więc można tak zrobić. Bardzo ładna. Grotek takie robi gdzieś tu pokazywał poszukaj jego postów.
Odpowiedz
#4
(01-04-2016, 05:20 PM)Leszek napisał(a): W opisie jest napisane że to jest mosiądz złocony i srebrzony. Broń do kolekcji nie użytku więc można tak zrobić. Bardzo ładna. Grotek takie robi gdzieś tu pokazywał poszukaj jego postów.

Dzięki Leszku jak zawsze pomogłeś. Dziwi mnie tylko to że tam jest napisane o brązie nie mosiądzu (bynajmniej translator mi tak to przetłumaczył), choć to podobne stopy do siebie są. Przez ten czas tak pobieżnie przejrzałem posty i prace Grotka, bardzo mi się podobają. Czytałem też kilka miesięcy temu o Michale Nowakowskim i jestem pod dużym wrażeniem. Grawerowanie to piękna pasja aż chyba zgłębię te wątki Rozmarzony Ogólnie szukam czegoś dla siebie co nie będzie tylko zawodem w jakiejś tam firmie... też tak żeby zacząć a nie wydać wszystkich swoich pieniędzy na samym początku, tak żeby popróbować swoich sił i złapać bakcyla.  Biggrin Mam nadzieję że te tygodnie które poświęcam od jakiegoś czasu na zbieranie informacji w końcu gdzieś mnie ukierunkują a zadawanie pytań na forum co raz to z innej beczki nikogo nie wyprowadzą z równowagi Uśmiech

Pozdrowienia dla Ciebie i Ekipy!
Odpowiedz
#5
Dziękuję za pozdrowienia. :-)

Jak chcesz grawerować to nie czekaj. Weź nawet śrubokręt i rytuj sklejkę. Ja emalię "zaczynałem" 3 lata i o te 3 lata za długo. Grawerstwo to piękny fach. Dla mnie jest już za późno. Mam 50 lat i wzrok zniszczony spawaniem. Jedynie co jeszcze zrobię to giloszowanie ( nie wymaga mikroskopu).

Zobacz też temat Angus-a On super "klepie blachę". Emalia też w sumie jest bardzo tania.
Odpowiedz
#6
(01-04-2016, 08:06 PM)Leszek napisał(a): Dziękuję za pozdrowienia. :-)

Jak chcesz grawerować to nie czekaj. Weź nawet śrubokręt i rytuj sklejkę. Ja emalię "zaczynałem" 3 lata i o te 3 lata za długo. Grawerstwo to piękny fach. Dla mnie jest już za późno. Mam 50 lat i wzrok zniszczony spawaniem. Jedynie co jeszcze zrobię to giloszowanie ( nie wymaga mikroskopu).

Zobacz też temat Angus-a On super "klepie blachę". Emalia też w sumie jest bardzo tania.

Ja niestety ze wzrokiem też mam problem i trochę obaw co do takiej pracy z nim związanych. Muszę sobie kupić okulary złotnicze to się dowiem co z tego wyniknie. Wysłałem Ci jedno zapytanie na prv, mam nadzieję że cię nie męczę Uśmiech
Co do giloszowania to odwalasz kawał dobrej roboty, choćby z samą budową maszyny. Nie zdziw się jak bym kiedyś chciał jedną zamówić Język
Odpowiedz
#7
Wysłałem Ci link do Alco. Tylko jak zamawiasz to zadzwoń i upewnij się że mają na stanie.
Pracuję na mikroskopie po 5-6 godzin przy emalii która jest dla mnie najważniejsza ale to niszczy wzrok.
I tak samo będzie z okularami. Co prawda Kriss pisał że ma super mikroskop który nie męczy wzroku ale mnie na niego nie stać.
Giloszarka jak emalia jest tylko celem do zrobienia Faberge.  Jesteś już 3 osobą która chce takiej maszyny. Jak się uda to zacznę chyba produkcję bo z czegoś muszę żyć Biggrin Biggrin Biggrin 
Odpowiedz
#8
(01-04-2016, 08:44 PM)Leszek napisał(a): Wysłałem Ci link do Alco. Tylko jak zamawiasz to zadzwoń i upewnij się że mają na stanie.
Pracuję na mikroskopie po 5-6 godzin przy emalii która jest dla mnie najważniejsza ale to niszczy wzrok.
I tak samo będzie z okularami. Co prawda Kriss pisał że ma super mikroskop który nie męczy wzroku ale mnie na niego nie stać.
Giloszarka jak emalia jest tylko celem do zrobienia Faberge.  Jesteś już 3 osobą która chce takiej maszyny. Jak się uda to zacznę chyba produkcję bo z czegoś muszę żyć Biggrin Biggrin Biggrin 

Ciekaw jestem jaki to mikroskop, mógłby się wypowiedzieć Kriss Uśmiech
Myślę że te giloszarki to całkiem dobry pomysł  Biggrin
Odpowiedz
#9
Kriss ma mikroskop DELTA OPTICAL SZ-454 albo SZ-453. Dobry tani mikroskop warsztatowy
Odpowiedz
#10
(01-04-2016, 09:10 PM)mnap89 napisał(a): Kriss ma mikroskop DELTA OPTICAL SZ-454 albo SZ-453. Dobry tani mikroskop warsztatowy

THX
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości