Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak pytac o identyfikacje kamienia
#1
Czyli poswiece swoj cenny czas, bo juz mnie telepie jak kota po tyfusie jak widze setny temat "jaki to kamien" a w srodku tylko zdjecie.

INFORMACJE NIEZBEDNE DO IDENTYFIKACJI KAMIENIA/MINERALU

1. Wymiary 

W przypadku kamieni oszlifowanych polecana jest dokladnosc do 0.01mm. Jesli nie ma mozliwosci dokladnego zmierzenia kamienia (carga, brak mozliwosci dojscia narzedziem mierzacym) podajemy jak najdokladniejsze przyblizenie. Podajemy ZAWSZE 3 wymiary czyli wysokosc, szerokosc i glebokosc kamienia, w przypadku kamieni okraglych najmniejsza srednica, najwieksza srednica i wysokosc. 

W przypadku kamieni surowych wystarczy nizsza dokladnosc nawet do 1mm.

Im wiekszy kamien, tym mniejsza dokladnosc miar jest do przyjecia.

2. Masa

Masa w gramach lub w karatach, im mniejszy kamien, tym wieksza dokladnosc jest niezbedna. Realistycznie w przypadku malych kamieni wystarczy 0.1ct w przypadku duzych okolo 1 gram.

3. Zdjecia

Zdjecia maja byc OSTRE OSTRE OSTRE. Najlepiej wykonane w swietle slonecznym albo bialym o temperaturze okolo 4000-5000 kelvinow. Zdjecia powinny zawierac:

a) Caly mineral, najlepiej z kilku stron i z widocznymi cechami charakterystycznymi

b) zblizenie na cechy charakterystyczne i czesci mineralu bez tych cech

4. Twardosc

W skali Mohsa, jak to sprawdzac mozna dowiedziec sie tu : https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_twardości_Mohsa

5. Doznania organoleptyczne

Czyli czy cieply, czy zimy, czy sliski, czy gladki, czy jest cos czego nie mozemy sprawdzic tylko na zdjeciu




INFORMACJE BARDZO POMAGAJACE W IDENTYFIKACJI

1. Przełam

Co to jest i jak wyglada jest tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przełam

2. Miejsce pochodzenia

Jesli znamy miejsce pochodzenia to bardzo zaweza mozliwosci i poszukiwania

3. Gęstość

najchetniej podana w g/cm3

4. Inne wlasnosci fizyczne i  optyczne takie jak:

Prosze moderatora o przybicie tego na samej gorze bo matko z corka.
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#2
Kfadrat, jestem pełen podziwu Uśmiech
Odpowiedz
#3
@ kfadrat ty to chyba nigdy w zakładzie nie siedziałeś  Biggrin Biggrin Biggrin ?
a jak ktoś spyta panie no takie ładne czerwone oczko co to ?
Odpowiedz
#4
to jajco. Jak mam cos przed oczami to to troche inna gadka niz jedno marne zdjecie
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#5
Myślę że ten post powinien być przylepiony w tym dziale, albo lepiej, gdyby wyskakiwało okienko z tą informacją, w momencie zakładania nowego tematu w tym dziale.
Odpowiedz
#6
Szacun, oczywiście przyczepiam.
Odpowiedz
#7
Ja trafiłam do laboratorium gemmologicznego http://www.pollabo.pl/ - pełen profesjonalizm i wysoka jakość obsługi. Dzięki światowej certyfikacji wiesz jaka jest wartość kamienia
Odpowiedz
#8
Pani Tamaro, jest taki dział FIRMY, SKLEPY I HURTOWNIE - proszę tam się reklamować
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#9
A ja jestem pani Tamary ciekawy. Biggrin
 

[Obrazek: KZMv0J.gif]
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#10
POLLABO jest jedyną i pierwszą w POLSCE firmą, oferującą usługi w wymiarze komercyjnym, zachowując najwyższy światowy poziom świadczeń. Zajmujemy się profesjonalną oceną, certyfikacją i wyceną DIAMENTÓW, KAMIENI KOLOROWYCH oraz BIŻUTERII. www.pollabo.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości