Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grawerka jubilerska
#11
Wycina się najczęściej frezem wielkości 0,5 lub 0,6mm więc wielkość wyciętych liter też jest przez to ograniczona. Ogólnie największą sztuką w wycinaniu jest wyciąć jak najwięcej elementów i nie połamać frezu (frezy są drogie - u Kociuby 100 plus vat). Można kupić tańsze ale różnie z jakością. Jak nie połamiesz z 5 frezów to nie nauczysz się wycinać. Żeby dobrze wycinać trzeba dobrze zamocować materiał, wyeliminować sprężynowanie materiału, czasem stosuje taśmę dwustronnie klejącą, nauczyć się dobrze obsługi programu aby nie mylić parametrów.
Odpowiedz
#12
Im cieńsza blacha tym szybciej i łatwiej się wycina.
Odpowiedz
#13
(12-07-2015, 09:46 PM)srebrofigaro napisał(a): Wycina się najczęściej frezem wielkości 0,5 lub 0,6mm więc wielkość wyciętych liter też jest przez to ograniczona. Ogólnie największą sztuką w wycinaniu jest wyciąć jak najwięcej elementów i nie połamać frezu (frezy są drogie - u Kociuby 100 plus vat). Można kupić tańsze ale różnie z jakością. Jak nie połamiesz z 5 frezów to nie nauczysz się wycinać. Żeby dobrze wycinać trzeba dobrze zamocować materiał, wyeliminować sprężynowanie materiału, czasem stosuje taśmę dwustronnie klejącą, nauczyć się dobrze obsługi programu aby nie mylić parametrów.

Zawsze przyklejałem dwustronną taśmą ale podobno są jakieś polimery termoutwardzalne.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#14
Można wycinać też frezem stożkowym tzw v-cuterem 15 stopni. Frez ten jest wytrzymały jednak dużo mniej precyzyjny ponadto powstaje duży ubytek w postaci wiórów.
Odpowiedz
#15
Po wycięciu v-cuterem krawędź cięta jest skośna.
Odpowiedz
#16
Polimery termo są dobre do mocowania większych obiektów do grawerowania.
Odpowiedz
#17
(12-07-2015, 09:55 PM)srebrofigaro napisał(a): Polimery termo są dobre do mocowania większych obiektów do grawerowania.

Ale chyba łatwiej odlepić delikatne detale ?
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#18
(12-07-2015, 09:06 PM)Leszek napisał(a):
(12-07-2015, 08:30 PM)Nina napisał(a): Wycinam najczęściej kształty takie jak serduszka, krążki pełne i ażurowe, całe imiona do naszyjników, projektuje w programie, dokładnie łączę litery, przesyłam do grawerki, no i leci. Jak będę miała zlecenie wstawę zdjęcie.

Nina wycinasz srebro i miedź o grubości 0,2 - 0,5 mm ?   jak małe litery możesz wyciąć ?

Nawet do 0,6 mm, ale trzeba dokładnie ustawić parametry, bo połamałam już kilka frezów. Do grubości blachy np. 0,5 dodaje się (ze względu na krzywizny) 0,1- 0,2mm. Głębokość cięcia ustawiam na 0,2 i grawerka tnie materiał nacinając trzy razy. Najmniejsze literki jakie wycięłam to 7 mm. mniejszych nie próbowałam. Nie mam żadnych zdjęć, ale pod koniec tygodnia będę wycinała ażury i symbole jogi zrobię zdjęcie i wstawię Aniołek
Odpowiedz
#19
Bialaski - akuart na allegro jest uzywana grawerka z roznymi przystawkami

http://allegro.pl/grawerka-jubilerska-me...71328.html
Odpowiedz
#20
Widziałem, to jest gravograph m20 jewel. Jest pięcioletnia. Na razie robię wywiad co kupić. Zakupu chcę dokonać w styczniu najszybciej. Na razie całą kasę w towar włożyłem i nie ma z co kupić. Przeczytaj sobie opis, babka piszę: "Uwaga! allegro pobiera prowizję od tej sprzedaży, więc PROSZĘ Uważaj na przycisk "KupTeraz". Zdecyduj się rozważnie, wcześniej zadzwoń to ustalimy warunki." Wcześniej w opisie miała że allegro pobiera 500zł, jak dzwoniłem do niej to pytałem się ile jest w stanie zjechać a Ona że max 199zł Uśmiech
Intensywnie myślę nad magic-7. W przyszłym roku będą kredyty na 0% dla firm w moim regionie z UE, chyba skorzystam i nową kupię
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości