Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krok po kroku, czyli jak powstają moje grawerunki
#31
Grotek ja wektoryzuje na kompie na programie Corel Drav
I powiem że nie jest to trudne ,moge ci pomódz ale program nabyć musisz jakoś sam.
Odpowiedz
#32


Załączone pliki Miniatury
   
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#33
tydzień temu z biedronce był wacom one rozmiar m za 169 teraz już go tam nie kupi ale na allegro za niecałe 300 wychaczy
Odpowiedz
#34
I co na tym robicie ?
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#35
(12-08-2015, 04:16 PM)kriss napisał(a): To nie ekran z pisakiem Smutny 
Ja bym się na twoim miejscu nie zakładał Puść oczko bo tego typu sprzęt był już 10 lat temu tylko że do tanich nie należy/ał
   

Grotek76 - "Tablet graficzny" - od dzisiejszego tabletu, w dużym skrócie, różni się tym czym cały komputer od samej myszki Uśmiech

Jeśli ktoś wcale nie rysował manualnie to nie wiem czy mu "tablet graficzny" w czymś pomoże. Użytkowałem 2 rożne sztuki tabletów(format a4 i a3 - a3 za duży żeby trzymać na kolanach) firmy Pentagram i wypożyczonego Wacoma(format a5 - dla mnie za mały). Przestawienie się z ołówka analogowego na cyfrowy przebiegało w bólach i nie moglem się przyzwyczaić do nowych ograniczeń....
Proste spostrzeżenie które mam to to, że sam nacisk piórka nie jest tak istotny bo najczęściej rysuje się linia określoną (zdefiniowana grubość, kolor, przezroczystość/krycie) no chyba że mówimy o pracach typu malarskiego a nie technicznego.

Do przenoszenia odręcznych rysunków na wektor za pomocą Corel Drav to jest opcja trasowanie*, ale jak ktoś wspomina nie jest to narzędzie doskonale i trzeba sporo czasu na poprawki poświęcić. (najlepiej trasuje się wzory "czyste", wyraźne, posiadające jednolite, najlepiej nieteksturowane tło itd... trzeba się pobawić i na własne oczy zobaczyć. Główny plus to skalowalność i nieśmiertelność wzoru (możliwość późniejszego wykorzystania częścirozbudowy itp itd...


Leszku - sąsiad projektuje elektrykę dla lotnictwa, koleżanka rysuje reklamy.... i koncept arty do Shreka na tym rysowali
Odpowiedz
#36
(12-08-2015, 05:23 PM)wszrapnel napisał(a): Jeśli ktoś wcale nie rysował manualnie to nie wiem czy mu "tablet graficzny" w czymś pomoże.

O to mi właśnie chodziło.  ( mam siebie na myśli )



.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#37
Szrapnel dobrze zauważył, że tabletu musisz się nauczyć. To coś jak przejście z telefonu stacjonarnego na smartfona.
Rysując z użyciem tabletu możesz dopracować każdy szczegół. Pracujesz na warstwach. To coś jak wiele kalek jedna
na drugiej i w każdej chwili możesz je przekładać. W wypadku grawerowania to idealna sprawa. Odręczny rysunek
koncepcyjny możesz zeskanować i używając jako tła na monitorze dopracować do perfekcji w dużym formacie, a później
przeskalować do dowolnego formatu i przenieść na materiał. Podstawa to dowolny skaner , tablet średniej klasy, oprogramowanie
np. Painter ( często jest jako opcja z tabletem ) i dobra drukarka laserowa.
Przy przenoszeniu rysunku z sieci na tablet i dopracowaniu szczegółów nie trzeba być orłem. Wystarczą podstawowe umiejętności.
To tak jak kopiowanie przez kalkę Ząbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#38
(12-08-2015, 06:50 PM)kriss napisał(a): Szrapnel dobrze zauważył, że tabletu musisz się nauczyć. To coś jak przejście z telefonu stacjonarnego na smartfona.
Rysując z użyciem tabletu możesz dopracować każdy szczegół. Pracujesz na warstwach. To coś jak wiele kalek jedna
na drugiej i w każdej chwili możesz je przekładać. W wypadku grawerowania to idealna sprawa. Odręczny rysunek
koncepcyjny możesz zeskanować i używając jako tła na monitorze dopracować do perfekcji w dużym formacie, a później
przeskalować do dowolnego formatu i przenieść na materiał. Podstawa to dowolny skaner , tablet średniej klasy, oprogramowanie
np. Painter ( często jest jako opcja z tabletem ) i dobra drukarka laserowa.
Przy przenoszeniu rysunku z sieci na tablet i dopracowaniu szczegółów nie trzeba być orłem. Wystarczą podstawowe umiejętności.
To tak jak kopiowanie przez kalkę Ząbki

To już nie dla mnie  ??? ???   jam chcę tylko grawerować  a rysunkiem niech zajmuje się rysownik.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#39
Leszku - ja skupiłem się na urządzeniu, Kriss na tym, co można zrobić - dodam że nie koniecznie musisz mieć tablet graficzny(jak już masz i umiesz to się z tego cieszysz Uśmiech
Rysowanie w programach graficznych może ci się przydać dla wzorów np poskladanych z powielonych elementów, zbawienne w zachowaniu powtarzalności, multiplikowaniu itd i przez to jeszcze mniej będziesz ćwiczył rękę w rysunku Puść oczko

Żeby nie robić całkiem offtopu, to z pomocą drukarki laserowej przenosiłem wzór na miedź do wytrawienia. Nie wiem jak to się sprawdza przy srebrze(rozlewa się/sciera?)
Odpowiedz
#40
jesli chodzi o tablety to jest nowy apple 'do grafiki' z dodatkowych piórkiem ale i tak najlepsze robi Wacom
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości