Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krok po kroku, czyli jak powstają moje grawerunki
I jeszcze jedno, czasami rysuję na kalce. Kiedy muszę na jakimś przedmiocie po obu jego stronach umieścić taką samą ornamentykę to używam kalki. Wystarczy ją później do przedmiotu przyłożyć drugą stroną i gotowe Uśmiech

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Król Drów ratuje (Corel Draw) popatrz gdzieś na youtube jest filmik od Sam Alfano, rhinoczeros jeścze lepej
Oprawiam ...
Odpowiedz
Poniżej przykład techniki rysunkowej nazywanej szrafowaniem.  Zdjęcie pochodzi z podręcznika do rysowania. Używa się tu ołówka lub cienkopisu (może być nawet zwykły ołówek).  Najpierw rysuje się wszystkie kontury a później wypełnia prostymi kreskami. Im linie są bliżej siebie i krzyżują się tym otrzymujemy ciemniejszą tonację. Ja w ten sposób zrobiłem Michała Archanioła.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Archaniol wyglada jak z maszyny. I to jest WIELKI komplement.
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
@Grotek76 bez tabletu szkoda Twojego czasu bez względu na oprogramowanie.
Mysz nie jest narzędziem do rysowania. Generalnie masz dwa wyjścia. Pierwsze
to program do wektoryzacji. W pakiecie Corela jest taki moduł. Polega to na tym,
że skanujesz tekst lub rysunek a program zamienia to na krzywe. Niestety nie jest
to doskonałe narzędzie i musisz popracować nad szczegółami, ale za to możesz
rysunek dowolnie skalować bez utraty jakości. Drugie wyjście to dowolny program
graficzny np. Photoshop lub Painter i tablet. Rysuje się podobnie jak na papierze.
Jest wiele narzędzi które w tym pomagają, ale masz bitmapę, której nie da się
skalować bez utraty jakości. Najlepiej zrobić duży i szczegółowy rysunek i zmniejszać
go kontrolując utratę szczegółów. Czekam na ciąg dalszy ZąbkiZąbkiZąbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
(12-06-2015, 03:36 PM)kriss napisał(a): @Grotek76 bez tabletu szkoda Twojego czasu bez względu na oprogramowanie.
to program do wektoryzacji. W pakiecie Corela jest taki moduł. Polega to na tym,
że skanujesz tekst lub rysunek a program zamienia to na krzywe. Niestety nie jest
graficzny np. Photoshop lub Painter i tablet. Rysuje się podobnie jak na papierze.
skalować bez utraty jakości. Najlepiej zrobić duży i szczegółowy rysunek i zmniejszać

W pakiecie corela tracker to kupa gów,,,,,, . Wybuliłem tyle pieniędzy by mieć nową wersję a wystarcza mi 9 która moim zdaniem jest najlepsza i na dodatek obsługuje stare maszyny CNC.

Kriss na tablecie rysujesz piórkiem bo ja nie bardzo z nowościami.
Masz może zdjęcie ?

Grotek super tutorial dziękuję i czekam na więęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęeeeecej bo kurna nie zdążę wygrawerować mechanizmu do końca roku Biggrin Biggrin

Pozdrawiam
Odpowiedz
@Leszek rysuję piórkiem a używam starego Wacom'a. Mam go w domu.
Jak Cię interesuje to zrobię fotę. W pakiecie był painter, ale używam PS7.
Co do wektoryzacji. Bardzo dawno tego nie robiłem, więc trudno mi coś
polecić. Wszystko smaruję z głowy. Podpieram się czasami jakimś szkicem Ząbki
Nie myl tabletów graficznych z tym co teraz nazywa się tabletem. To dwa różne światy.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
(12-07-2015, 12:14 PM)kriss napisał(a): @Leszek rysuję piórkiem a używam starego Wacom'a. Mam go w domu.
Jak Cię interesuje to zrobię fotę. W pakiecie był painter, ale używam PS7.
Co do wektoryzacji. Bardzo dawno tego nie robiłem, więc trudno mi coś
polecić. Wszystko smaruję z głowy. Podpieram się czasami jakimś szkicem Ząbki
Nie myl tabletów graficznych z tym co teraz nazywa się tabletem. To dwa różne światy.

Poszukam Twojego. Potrzebuję narzędzie gdzie na podstawie foto wyrysuję sobie druty. Nie mam talentu do rysowania więc muszę się podpierać innymi. Grafik maluje mi teraz kilkanaście tarcz statków ale to do najbardziej pracochłonnych modeli a chciałbym też robić projekty prostsze z grawerowaniem.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
(12-06-2015, 03:36 PM)kriss napisał(a): @Grotek76 bez tabletu szkoda Twojego czasu bez względu na oprogramowanie.

Kriss posiadam tablet Aple dość dobrej jakości, spróbuję tej drugiej opcji, ale z moim podejściem i więdzą komputerową kiepsko to widzę Uśmiech . Potrzebuję jakąś aplikację graficzną, tak?  Ściągam to z sieci, czy kupuję? Może to głupie pytania ale wiecie... jestem z lasu Uśmiech
Odpowiedz
Krissowi chyba chodziło o tablet graficzny - taki na którym rysujesz jak na kartce.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości