Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prosba o pomoc w ocenie produktu
#1
Witam was serdecznie,
to jest moj pierwszy post na waszym forum, poszukuje porady w zakupie pewnego naszyjnika z kolekcji Tiffany'ego.
Zakupu dokonuje na prezent dla mojej dziewczyny. Wymyslilem sobie, ze bedzie to fajny pomysl bo obojgu nam Tiffany kojarzy sie z "romantycznymi uniesieniami" Uśmiech

Poniewaz kupuje przez internet i jako laik w jubilerstwie nie potrafie ocenic czy walory estetyczne ze zdjecia beda odzwierciedlac faktyczne relacje cena-jakosc-wielkosc, a co za tym idzie i satysfakce z prezentu u mojej ukochanej Uśmiech

oto link do omawianego naszyjnika:
http://www.tiffany.com/Shopping/item.asp...cat=148210

z zawartej informacji wynika, ze calkowita waga w karatach wynosi .29
czy 2300 $ to nie przesadzona cena? jaka przyblizeniu jest cena podobnej bizuterii w Polsce?
rozumiem, ze moje pytanie moze wydac sie niezbyt profesjonalne, bede jednak wdzieczny za kazda okazana mi pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#2
Naszyjnik jest piękny.
Moim zdaniem jeśli decydujesz się na firmę Tiffany nie powinieneś sprawdzać relacji cena-jakość-wielkość bo nie wyjdzie Ci korzystnie. Płacisz za firmę, i to sporo płacisz. Była nawet głośna sprawa sądowa Tiffany z Ebayem o sprzedaż podróbek.
Pewnie mógłbyś kupić wisior z dużo większym diamentem za tą cenę. Ale marka przecież jest ważna. Jeśli podoba Ci się i chcesz Tiffanego, kupuj. Jeśli chcesz większy diament w złocie, na pewno znajdziesz taniej. Ale nie będzie tej firmy.
Odpowiedz
#3
takiej podpodpowiedzi oczekiwalem Uśmiech
...w koncu sama nazwa Tiffany... ma w sobie cos z magii, i nie chodzi o to, ze ulegam wplywom reklamy Uśmiech
Odpowiedz
#4
Już sama nazwa brzmi magicznie i tajemniczoUśmiech
Dokładnie tak sądzę jak ty.
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem trochę przepłacasz. Choć nie podają wagi wisiorka, diamentów nie ma tam zbyt wiele.
Podobne, (choć jednak dużo brzydsze) wisiorki Kruka:
http://wkruk.pl/product-pol-2308488-WISIOREK.html
kosztują podobnie tylko w złotówkach.
Wydaje mi się, że jesteś w stanie znaleźć coś podobnego 3 razy taniej, więc za tą cenę którą chcesz zapłacić znajdziesz np. większy diament.
Ale oczywiście liczy się też wykonanie.
Odpowiedz
#6
moze i przeplacam, czasami warto Uśmiech
podany przez Ciebie przyklad jest wykonany w bialym zlocie, ten od Tiffany'ego jest w platynie...
wystepuje rowniez roznica w wadze: Kruk (0,21 carata), Tiffany (0,29 carata)



(07-23-2010, 08:20 AM)Maxx napisał(a): Moim zdaniem trochę przepłacasz. Choć nie podają wagi wisiorka, diamentów nie ma tam zbyt wiele.
Podobne, (choć jednak dużo brzydsze) wisiorki Kruka:
http://wkruk.pl/product-pol-2308488-WISIOREK.html
kosztują podobnie tylko w złotówkach.
Wydaje mi się, że jesteś w stanie znaleźć coś podobnego 3 razy taniej, więc za tą cenę którą chcesz zapłacić znajdziesz np. większy diament.
Ale oczywiście liczy się też wykonanie.
Odpowiedz
#7
Kamienie i platyna w tym wyrobie warte sa okolo 500$ . W stanie New York przy zakupie placisz jeszcze przeszlo 8% Tax. Nie wiem czy jest pobierany przy transakcjach zagranicznych. Ale i tak jest to bardzo droga impreza. Ja takze radze Ci kup cos w Polsce.
A jeszcze zastanow sie jak Ci to wysla?
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości