Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawaostki z okolic kuźni
Video 
W tym dziale mnie jeszcze nie widzieli Puść oczko . Z kowalstwem laczy mnie jedynie (niestety ) posiadanie nedznej imitacji kowadla . Natomiast lubie poogladac i posluchac roznych ciekawostek z tych okolic , znalazlem takie cos :

nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
Mam takie 150 kg jakby cie interesowało Puść oczko no chyba ze tez uważasz je za imitacje Ząbki
Odpowiedz
W roku 1982 jako przybysz nie znając języka nie mogłem znaleźć pracy w zawodzie i własnie wtedy zachaczylem o Kowalstwo. Niedawno będąc w tamtej okolicy sfotografowałem noja pierwsza i zarazem ostatnia bramę z furtka. Wszystko wykonane ręcznie. Jak na złotnika uważam ze nawet nie zła.
[Obrazek: fotosabc%20078_zpsl0dohbkw.jpg]
Kopule na studni sfotografuje jutro i tu wstawię.
Odpowiedz
Nooo prosze Pana !!! , kawal bramy , a tak z ciekawosci po tych doswiadczeniach u kowala nie ciagnelo Cie ,zeby srebnikiem zostac ? (a moze Masz jakies ciekawostki w zyciorysie z tej dziedziny ? )
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
Ładnie ładnie. Widać już ząb czasu - ruda rzuca sie tu i ówdzie. Listki z ręki czy z jakiejs matrycy?
Odpowiedz
Erddill - I tak i nie - Przez dłuższy czas jeździłem do Danii i kupowałem po skupach srebra stare zepsute srebrne dzbanki, łyżki , widelce itp. Naprawiałem i sprzedawałem na targach antykami w Niemczech. Na początku trochę mi się psuło ale z czasem doszedłem do wprawy.

mnap89 - Wszystko z reki -- a najciekawsze było palenisko zlepiłem je z kilku cegieł szamotowych dmuchawy wymontowanej ze starego opla i baterii samochodowej. Pamiętam ze podczas szlifowania flexem poleciały iskry na baterie i wybuchła - na złomie znalazłem zaraz inna.
Odpowiedz
@Nordwind jestem ciekaw o ile dłużej przetrwa Twoja brama w porównaniu z najlepszym twoim srebrnym wyrobem Ząbki
Przyglądając się detalom widać rękę złotnika nic nie ujmując kowalom Ząbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
A to moja już ostatnia praca kowalska tez z przed kilkunastu lat . Kopula nad studnia w skansenie ( folwarku gdzie miedzy innymi jest moja galeria ) wyklepując to zaoszczędziłem roczny czynsz za galerie - opłacało się.
[Obrazek: IMG_6081_zps9keprqun.jpg]
[Obrazek: IMG_6086_zpsiooysisa.jpg]
Odpowiedz
(10-22-2015, 06:17 PM)Nordwind napisał(a): A to moja już ostatnia praca kowalska tez z przed kilkunastu lat . Kopula nad studnia w skansenie ( folwarku gdzie miedzy innymi jest moja galeria ) wyklepując to zaoszczędziłem roczny czynsz za galerie - opłacało się.

Coś fantastycznie pięknego. Prostota i lekkość. 10 lat temu moim marzeniem było robić coś takiego. Nie wiem czy nie zabrać się teraz za takie kowalstwo tylko na mniejszą skalę.
Czy wszystkie łącznia są "kowalskie" czy można spawać ?  Można zdjęcia galerii i eksponatów ?
Odpowiedz
Leszku - Galeria jest ze srebrem i bursztynem jak wejdziesz na moja stronę to tam są zdjęcia Popatrz na dole Nordwind. - kopula kuta - elementy spawane . To moja kolejna próba umiejętności. Jednorazowe wykonanie więcej niema. Z emalia tez bym chciał coś przy twojej pomocy zrobić - kopiłem kiedyś emaliowana kolie dla zony i z chęcią dorobił bym bransoletkę niestety nie mam zielonego pojęcia jak położyć własnie taka emalie . Jak skończę klepać wizytówkę to wstawię zdjęcie kolii żebyś zobaczył o co mi chodzi.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości