Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początki zabaw z rylcami
#31
(09-26-2015, 05:24 PM)Gijbrill napisał(a): Taki oto orzeł mnie dzisiaj nawiedził.

Oby jak najczęściej Biggrin Biggrin   Praca jest super.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#32
Siemka. Trzymaj tak dalej świetnie ci idzie . Niektóre że tak powiem poślizgi da sie lekko zatuszowac oto link.

https://youtu.be/yzO0vu3bhQc
Odpowiedz
#33
(09-26-2015, 06:40 PM)Leszek napisał(a):
(09-26-2015, 05:24 PM)Gijbrill napisał(a): Taki oto orzeł mnie dzisiaj nawiedził.

Oby jak najczęściej Biggrin Biggrin   Praca jest super.

Dzięki wielkie Leszku Ząbki


(09-26-2015, 07:41 PM)Pampalini napisał(a): Siemka. Trzymaj tak dalej świetnie ci idzie . Niektóre że tak powiem poślizgi da sie lekko zatuszowac oto link.

https://youtu.be/yzO0vu3bhQc

Dzięki Pampalini i za ocenę i za instruktarz. Przede wszystkim za instruktarz Ząbki Jak dobrze, że rosyjskiego nie zapomniałem
Odpowiedz
#34
(09-26-2015, 08:26 PM)Gijbril napisał(a): Dzięki wielkie Leszku Ząbki
 
Należy Ci się bo to kawał pięknej roboty.

Liczę w przyszłości na współpracę :  tarcza zegarka - grawerujesz - ja emaliuję - Kriss lub Vacheron sprzedaje.
Odpowiedz
#35
(09-27-2015, 11:30 AM)leszek bis napisał(a):
(09-26-2015, 08:26 PM)Gijbril napisał(a): Dzięki wielkie Leszku Ząbki
 
Należy Ci się bo to kawał pięknej roboty.

Liczę w przyszłości na współpracę :  tarcza zegarka - grawerujesz - ja emaliuję - Kriss lub Vacheron sprzedaje.

Wow! Nie spodziewałem się tego ale bardzo się cieszę, że tak mnie oceniasz. Jesli nadejdzie taki moment, że moje umiejętności Ci się przydadzą i bedziesz chciał z nich skorzystać - prozę bardzo Ząbki
Odpowiedz
#36
Bardzo ładnie grawerowany orzeł tym bardziej, że to grawerunek w mosiądzu grawerowany bez pomocy młotka czy grawerki pneumatycznej. Wiem dobrze, że w mosiądzu graweruje się dużo trudniej niż w srebrze, jest twardy i śliski. Od kiedy używam grawerki pneumatycznej grawerowanie w mosiądzu jest dla mnie czystą przyjemnością. Uśmiech
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
#37
(09-27-2015, 10:00 PM)pete napisał(a): Bardzo ładnie grawerowany orzeł tym bardziej, że to grawerunek w mosiądzu grawerowany bez pomocy młotka czy grawerki pneumatycznej. Wiem dobrze, że w mosiądzu graweruje się dużo trudniej niż w srebrze, jest twardy i śliski. Od kiedy używam grawerki pneumatycznej grawerowanie w mosiądzu jest dla mnie czystą przyjemnością. Uśmiech

Dziękuję Pete Ząbki Bardziej przeszkadza mi, ze mosiądz jest śliski niż twardy, a próbowałem pomocy młotka ale ręce mi nie chodziły jak trzeba. Może kwestia wprawy ale zarzuciłem ten pomysł i skrobię bez niego Ząbki A jak się kiedys dorobie to i pneumatyczna się pojawi ale to w raczej dalszej przyszłości Język
Odpowiedz
#38
Używanie sztychla i młotka to tak jak piszesz, kwestia wprawy ale też potrzebne jest stabilne zamocowanie elementu grawerowanego tak aby się nie przesuwał ani nie drgał. Młotek też trzeba dobrać odpowiedni do pobijania, żeby miał w miarę dużą powierzchnię pobijającą ale nie może być zbyt ciężki. W stali nierdzewnej używam tylko sztychla i młotka. Próbowałem grawerować pneumatycznie ale ten materiał jest zbyt twardy. Głębszy i ładniejszy grawerunek daje mi właśnie pobijanie młotkiem. Grawerstwo jest dla mnie techniką w której wciąż odkrywam coś nowego. Czekam na kolejne Twoje prace grawerskie bo smykałę do tego masz niezaprzeczalnie. Uśmiech
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
#39
Zastanawiałem się czy wrzucać tutaj czy w jakiś inny wątek ale stwierdziłem, że lepiej jak już wszystko w jednym miejscu bedzie. Może Admin mnie nie "zabije". Dawno, nawet bardzo dawno mnie tu nie było z niczym nowym. Stwierdziłem jednak, ze tym się podzielę. Najwyższych lotów "toto" to nie jest ale jak na pierwszą zabawę ze stalą i młotkiem nie jest chyba najgorzej.

Nóż w stalowych okładzinach z główką orła w koronie.
[Obrazek: 27x0ahi.jpg]
[Obrazek: 2604qqc.jpg]
Odpowiedz
#40
Całkim całkiem,ale weź punktak i zrób jakąś otoczke do okoła (tło) to ptica będzie się lepiej prezętować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości