Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brzeszczoty.
#11
Być może komuś się przyda uwaga że brzeszczoty dobierają w zależności od grubości metalu: dwa ząbki na powinnoUśmiech zmieścić się w przekroju  listwy metalu. Ale zwyczajnie kupuje numer 3/0 i 4 Vallrobe. No i pryzy wycinaniu  kąta blisko wiercę otwór, albo zajeżdżam z drugiej strony. Polecam sprytny trik z ucinaniem rączki ramki, wtedy paluchami wyczuwa kierunek brzeszczota, ramka ma być krótka/płytka albo dwie. 
Oto mój zeszłowieczny postrach niegrzecznych dzieci.
   
Oprawiam ...
Odpowiedz
#12
no niby tak z tymi ząbkami,ale jak policzyc to jak tne plecionki zrobione z różnorodnych drutów-polutowane razem, co chwila inna plecionka, albo pręt 5mm srebra.

nie chodzi o skrecanie sie ale o tępienie.
Odpowiedz
#13
(08-06-2015, 04:32 PM)orafo napisał(a): 1. Polecam sprytny trik z ucinaniem rączki ramki, wtedy paluchami wyczuwa kierunek brzeszczota,



2.  ramka ma być krótka/płytka albo dwie. 

ad.1 
[attachment=3646]

ad.2  a ja mam tylko dluga ....i co teraz ???
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#14
Erddill teraz możesz lecz nie koniecznie sprecyzować swoje pytania
Oprawiam ...
Odpowiedz
#15
(08-07-2015, 08:40 PM)orafo napisał(a): Erddill teraz możesz lecz nie koniecznie sprecyzować swoje pytania

Biorę pod uwagę ,ze posługujesz sie "tłumaczem" .
O co chodzi z tym obcinaniem rączki ramki ? "Wyczuwać kierunek brzeszczota" to brzmi jakbyś miał ramkę ze wstecznym biegiem i musiał sprawdzać w która stronę tniesz . Według moich skromnych doświadczeń trzeba patrzeć co i gdzie sie tnie .
Imo ramkę dobiera sie do rodzaju pracy . Jak dasz początkującemu krótka ramkę i kawał blachy to połamie wszystkie piłki i sie popłacze .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#16
". Jak dasz początkującemu krótka ramkę i kawał blachy to połamie wszystkie piłki i sie popłacze ."

Mistrzostwo! Ząbki
Odpowiedz
#17
Tłumacz prawie nie używam, owszem słownik w przeglądarce to nie jest samo, ale racja - jeszcze mi długo ćwiczyć.
Ucięta rączka pomaga kontrolowaniu ciecia, no tak jakby porównać nóż do chleba z okrągła i plaskom rączką. Ramka płytka jednak ma przewagę w drobnych precyzyjnych robótkach, polecam. Proszę nie śmiać się wycinam ramką pod mikroskopem na przykład kwadraty pod spodem zakutych kamyków (a-ła vintage) albo dziurawy rysunek na dużych płaskich kolczykach i td.
Początkujący potrafią złamać piłkę i wbić dobry kawałek w palec przy tym obwiniać ramkę (może byc prawdą)
Oprawiam ...
Odpowiedz
#18
". Jak dasz początkującemu krótka ramkę i kawał blachy to połamie wszystkie piłki i sie popłacze ." Uśmiech Ja nie płakałem tylko cicho przeklinałem, włosi chcąc sprawdzić moje umiejętności, a może dla jaj dali mi odcinać odlewy piłkami chyba najcieńszą z możliwych, pękała przy założeniu w ramkę rzekomo innych nie było. Udałem się do sklepu (100metrów) kupiłem normalne, od tej pory dobrze pamiętam po włosku segare synonim ciąć ramką i walić konia.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#19
(08-07-2015, 10:41 PM)orafo napisał(a): Tłumacz prawie nie używam, owszem słownik w przeglądarce to nie jest samo, ale racja - jeszcze mi długo ćwiczyć.
Ucięta rączka pomaga kontrolowaniu ciecia, no tak jakby porównać  nóż do chleba z okrągła i plaskom rączką.  Ramka płytka jednak ma przewagę w drobnych precyzyjnych robótkach, polecam. Proszę nie śmiać się wycinam ramką pod mikroskopem na przykład kwadraty pod spodem zakutych kamyków (a-ła vintage) albo dziurawy rysunek na dużych płaskich kolczykach i td.
Początkujący potrafią złamać piłkę i wbić dobry kawałek w palec przy tym obwiniać ramkę (może byc prawdą)
Zrozumieć Cię mozna , spoko ,spoko .... nie bardzo widziałem idee tego obcinania ramki ,ale ok , jak co komu wygodniej Puść oczko 
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#20
ja jak próbuję ciąć prosto to z reguły wychodzą mi takie rzeczy jak Erddill'owi  Biggrin Tongue

             

każdej piłki muszę ( musiałem ) uczyć na nowo. Teraz kupiłem nowe brzeszczoty i mogę ciąć prosto  Biggrin  Pokazał bym więcej swoich prac
ale kol. Erddill mógł by się obrazić na mnie  Rozmarzony Biggrin            
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości