Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie sprzedawać swoje wyroby?
Chciałabym dowiedzieć sie jakie sa wasze przemyslenia na temat sprzedazy swoich produktów jubilerskich oraz podzielić się swoimi. Jak zwiększyć sprzedaz? Ja do niedawna sprzedawałam głównie w internetowych galeriach. Teraz mam troche przemyśleń. Wydaje mi się, że dobrym rozwiazaniem bedzie zawarcie współpracy ze stacjonarnymi butikami. 
Jak zostać znalezionym w internecie? Na ten moment wydaje mi sie, ze fanpage skierowany do konkretnej grupy - czyli docelowych klientów, niespamowanie swoimi ofertami, produktami, a raczej podtrzymywanie "więzi". Czy konieczny jest typowy sklep internetowy, czy wystarczy sklep na etsy/dawanda itp? Wydaje mi się, że lepiej wyglada taki standardowy sklep niz w jakiejs internetowej galerii. 
Jeżeli chodzi o stacjonarne sklepy, lub wysepki - czy ktoś jest w stanie doradzić jaki procent oferuje się ze sprzedanego produktu? Myślę, ze dobrze bedzie tez zareklamować sklep, w którym bedzie mozna zakupic nasze produkty, ale nie w taki sposób by skupić uwage wyłącznie na swoim produkcie, a raczej na ogólnym wygladzie sklepu i asortymencie. Mam na mysli, to ze klientka, która docelowo chce zakupic sukienke i znajdzie inyteresujący model w ofercie sklepu, zakupi tez przy okazji pasujaca bransoletke. 
Cena? Nie za niska. Niska cena moze byc utożsamiana z niska jakościa.
Do tego marketing szeptany.
Zauwazyłam tez, ze trzeba większą uwagę skupić na produktach "sprzedajnych", niż robic takie które mi się podobaja i uwazam za inne, a niestety beda tylko lezec i kurzyc sie na półce i czekać..
Mam nadzieje, ze w miare jasno się rozpisałam Puść oczko Aha.. Nie czekam na "recepte na sukces", raczej jestem ciekawa opinii innych.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
(07-29-2015, 01:34 PM)Moonlight napisał(a): Jak zostać znalezionym w internecie?

Wykup pozycjonowanie swojej strony w Google.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
(07-29-2015, 03:53 PM)Leszek napisał(a):
(07-29-2015, 01:34 PM)Moonlight napisał(a): Jak zostać znalezionym w internecie?

A nie wydaje Ci się, ze to może być zbyt kosztowne na początku i może lepiej strone rozreklamować na zasadzie marketingu szeptanego?
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
(07-29-2015, 04:36 PM)Moonlight napisał(a):

A nie wydaje Ci się, ze to może być zbyt kosztowne na początku i może lepiej strone rozreklamować na zasadzie marketingu szeptanego?

Mi się nie wydaje. Ja wiem.

Zasada marketingu szeptanego ?  Czyli pokaż tu na forum swój sklep? I co na 30 forach będziesz pokazywała ?

By zaistnieć na forum musisz na nim aktywnie uczestniczyć. Jak to pogodzisz z pracą ??

Jakie fora wybierzesz o jakiej tematyce ?

Oczywiście to tylko moja sugestia a nie pewnik.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
(07-29-2015, 05:18 PM)Leszek napisał(a):
(07-29-2015, 04:36 PM)Moonlight napisał(a):

By zaistnieć na forum musisz na nim aktywnie uczestniczyć. Jak to pogodzisz z pracą ??
Masz rację. Bedac praktycznie samemu do wszystkiego może być cięzko. Wiesz, po prostu nie chciałabym od złej strony zacząc, zeby potem nie zaznac nieprzyjemnego zaskoczenia w postaci braku zamówień.
Odpowiedz
Możesz połączyć jedno i drugie ...jesli masz konto i fanpage na mordo-ksiazce , to oni maja opcje reklamowania sie szerszej publiczności ...a co by nie mowić to Facebook ma sporo odwiedzających ,ta reklamę u nich mozna sobie ustawić co do kwoty i długości ....to może dać Ci pewien obraz jak takie cos wpływa na ilośc odwiedzin i czy przełoży sie na ilośc zapytań ,czy tez zakupów .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
(07-29-2015, 05:30 PM)Erddill napisał(a): Możesz połączyć jedno i drugie ...jesli masz konto i fanpage na mordo-ksiazce , to oni maja opcje reklamowania sie szerszej publiczności ...a co by nie mowić to Facebook ma sporo odwiedzających ,ta reklamę u nich mozna sobie ustawić co do kwoty i długości ....to może dać Ci pewien obraz jak takie cos wpływa na ilośc odwiedzin i czy przełoży sie na ilośc zapytań ,czy tez zakupów .

Hej Erddill. Już korzystałam z tej usługi na FB Uśmiech Troche dobrej roboty zrobiła. Nie ukrywam, ze budżet jest nieco ograniczony, a znajomy informatyk w luźnej rozmowie stwierdził, ze pozycjonowanie w google może kosztować nawet kilka tys. zł ;/ Dlatego na ten moment bardziej przemawia do mnie marketing szeptany, Facebook czy inne serwisy społecznościowe. Do tego chce otworzyc swoj sklep internetowy (nie w galerii) i gdzie to tylko możliwe umieszczac link do niego. W gre wchodzi również reklama na samochodzie.
Odpowiedz
Dobrze wiedzieć ,ze to działa ,a nie rylko kasę wyciąga Ząbki jestem w pewien sposób podobnej do Ciebie sytuacji i chwilowo poczta pantoflowa jest dźwignia handlu dla mnie Ząbki (plus stare kontakty )
Odpowiedz
(07-29-2015, 06:36 PM)Erddill napisał(a): Dobrze wiedzieć ,ze to działa ,a nie rylko kasę wyciąga Ząbki  jestem w pewien sposób podobnej do Ciebie sytuacji i chwilowo poczta pantoflowa jest dźwignia handlu dla mnie Ząbki (plus stare kontakty )

A jesli nie jest to tajemnica sprzedajesz stacjonarnie tez czy tylko internet?
Odpowiedz
(07-29-2015, 06:45 PM)Moonlight napisał(a): K
(07-29-2015, 06:36 PM)Erddill napisał(a): Dobrze wiedzieć ,ze to działa ,a nie rylko kasę wyciąga Ząbki  jestem w pewien sposób podobnej do Ciebie sytuacji i chwilowo poczta pantoflowa jest dźwignia handlu dla mnie Ząbki (plus stare kontakty )

A jesli nie jest to tajemnica sprzedajesz stacjonarnie tez czy tylko internet?

Jako ,ze jest to moje dodatkowe zajęcie ( mam nadzieje zmienić proporcje ) a robię rzeczy dość czasochłonne i raczej jednostkowe to chwilowo internet . Staram sie zbudować sobie bazę produktów ,zeby mieć z czym i o czym rozmawiać w galeriach . Niestety dość wolno to idzie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości