Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aukcyjna półprawda ;) "Stara Moneta"
#1
Witam serdecznie

Jako, że od lat zajmuję się (po za gemmologią) wyłapywaniem różnych oszustw w sieci, zwłaszcza tych aukcyjnych, chciałbym podzielić się z Wami takim oto kwiatkiem :

http://allegro.pl/dziwna-moneta-ze-srebr...58227.html

Kto z Was uważa, że ta moneta wcale nie jest taka stara i raczej ktoś próbuje zarobić na "menniczej" robocie? Stan monety jak dla mnie wskazuje ewidentnie na nową robotę... jeżeli ktoś zna tego typu monetę z prawdziwego obiegu, albo ma pewność, że pochodzi ona z roku, który jest wybity - podzielcie się tą informacją. Ja wyczuwam tutaj ostre oszustwo... Do tego ten opis "to kupujący wycenia ile moneta jest warta". Przyznam ładna jest nawet jeśli nowa ale to moja mała dygresja Ząbki

P.S. Do tego w dziale "Kopie i falsyfikaty" Ząbki
www.gemstonesempire.com

mój adres email: jaksch@gemstonesempire.com

Kamienie jubilerskie to moja życiowa pasja Serce
Odpowiedz
#2
pisze przecież na niej że to kopia, na odwrocie pod RZ z rzeczypospolita
Odpowiedz
#3
W dodatku jest w kategorii "kopie i falsyfikaty" Uśmiech
Odpowiedz
#4
Ja rozumiem, zauważyłem to. Ale czy nie sądzicie, że zdjęcie i opis sugerują zupełnie co innego, a autor ten "mały druczek" stara się jednak ukryć? 
Jak dla mnie zdjęcie wprowadza lekko w błąd, a autor nie pomyślał o zamieszczeniu w opisie "moneta jest kopią"... tylko pisze "dziwna moneta". Wiem może i robię z igły widły ale jak dla mnie jest to sztuczka marketingowa.
www.gemstonesempire.com

mój adres email: jaksch@gemstonesempire.com

Kamienie jubilerskie to moja życiowa pasja Serce
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem jest to chwyt marketingowy i robisz i igly widly Ząbki
Odpowiedz
#6
Takich sztuczek jest więcej, tyle że my ich nie dostrzegamy.
Ludzie zarabiają kasę wymyślając jak sprzedać produkt, a ten konkretny przykład to jakiś amator. Rozmarzony
Odpowiedz
#7
Dla mnie to śmieć jakich w sieci wiele, więc jeśli ktoś chce kupić śmieć niech kupuje





https://www.alejasrebra.pl/
Odpowiedz
#8
Poszperałem trochę i okazuje się, że to tzw okolicznościowa klipa, czyli kopia monety próbnej, wybita przez Mennicę Polską.
Na stronie e.numizmatyk takie stoją po 250 zł, ale znalazłem informację, że żałosna kopia- odlew poszła na ebayu za 1000$. Biggrin
Cytat:Moneta już się sprzedała za ponad 1000$, sprzedawca nie oszukiwał napisał "Poland - Unknown coin", marcinplaza jest "szczęśliwym" nabywcą?
http://e-numizmatyk.pl/5-zl-klipa-pilsud...-1741.html

Tak więc, jeżeli cena emisyjna wynosiła 250 zł a obecnie moneta jest już niedostępna , to jej wartość kolekcjonerska może wynosić i 1000 zł.
Dlatego ogłaszam wszem i wobec, że jak ktoś ma takie "śmieci" to chętnie przyjmę po cenie złomu. A nawet dołożę na piwo. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#9
(07-19-2015, 07:25 PM)simoniculus napisał(a): pisze przecież na niej że to kopia, na odwrocie pod RZ z rzeczypospolita

Nie mogę się tego doczytać. Baba to ewidentny naciągacz. Za sam brak lokalizacji już powinien mieć konto zamknięte.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#10
(07-20-2015, 10:30 PM)Leszek napisał(a): Nie mogę się tego doczytać.

Leszek, tutaj.

[Obrazek: vTi76.jpg]

Poza tym pisałem już, że emisyjna cena tej monety wynosiła 255 złotych.
To jakie oszustwo widzisz w wystawieniu jej za 1 złotówkę? Oszukaj mnie tak. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości