Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie można znaleźć kamienie szlachetne w Polsce w Łodzi?
#1
Witam, jestem początkujacy. Gdzie można znaleźć kamienie szlachetne w Polsce w Łodzi? poszukuje w ziemi pomiędzy ziemią a gliną taki białawy osad jest dużo krzemieni i zbrylonych małych kamyków. Przesiewałem i znalazłem jeden  chyba fluoryt zielony malutki i plaski. Poszukiwałem w wykopach w ziemi, w żwirach rozbijałem kamienie nie znalazłem żadnych kamieni szlachetnych. Gdzie powinienem szukac?
Odpowiedz
#2
A jakich konkretnie kamieni szlachetnych szukasz? W Łodzi??
Odpowiedz
#3
Szukam ametystu, rubinu, korala, akwamaryn, jaspis. Mieszkam w Łodzi. Jeśli kiedyś powstały to lodowiec napewno jakies szlachetne kamienie przywiódł do Łodzi. tylko gdzie można je spotkać w jakich miejscach ?
Odpowiedz
#4
rubiny w Łodzi ...fajnie  Biggrin ale to chyba jakiś zart ?

zanim wyruszysz w teren z łopatą i kilofem chyba powinieneś zdobyć troche podstawowej wiedzy na temat występowania minerałów w Polsce 

w Polsce jest bardzo dużo minerałów lecz w większości to nie są kamienie szlachetne - choć te też występują to bardzo rzadko i raczej niskiej jakości lub w mikroskopowych rozmiarach 
najwięcej minerałów występuje na Dolnym i Górnym Śląsku
popularne kamienie z tych rejonów to np : kwarc chalcedon chryzopraz ametyst turmalin (schorl) ...i wiele innych 
najlepsze okazy pochodzą najczęsciej z czynnych kamieniołomów np. w Strzegomiu gdzie jest ciężko ze wstępem już nie mówie o wydobyciu okazów ze ściany lub bloku granitu 
 
Odpowiedz
#5
Dobra rada: szlachetne rubiny i diamenty w Łodzi to znajdziesz pewnie online Cool
Odpowiedz
#6
www.mindat.org i tam jest mapa wystepowania roznych mineralow
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości