Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rozmiarówka
#1
Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie rozmiaru palca ,opowiem w skrócie może o co chodzi.
Byłem w jednym sklepie jubilerskim i ekspedientka dobrała mi pierścionek o rozmiarze 17,teraz poszedłem do innego i 17 nie chciała wejść natomiast weszła 18,5 . zdezorientowany poszedłem do innego jubilera gdzie przymierzałem wzornik i pasował o oznaczeniu 58 i pan jubiler powiedział że szukać rozmiaru 18,19,20 , to już w ogóle mnie zdezorientowało i po drodze wszedłem do jeszcze jednego gdzie pani podała mi inny wzornik ale też pasował o oznaczeniu 58,jednak pani powiedziała abym szukał o rozmiarze 17.
czy ktoś mógł by mi pomóc i powiedzieć jak to jest z tymi rozmiarami i jaki ja będę miał ??
pozdrawiam
Odpowiedz
#2
bedziesz mial miedzy 16 a 21. Najlepiej mierzyc u tego jubilera u ktorego kupisz/zrobisz wyrob. Teoretycznie to powinna byc wewnetrzna srednica w mm ale jak widac kazdy ma swoja interpretacje.
Odpowiedz
#3
A więc wygląda to tak:
Faktem jest że najlepiej by było mierzyć i dokonać zakupu w jednym sklepie, jeżeli jednak jest to niemożliwe proponuje:
1)Dobrać wzornik mniej więcej o takiej szerokości jak np planowany zakup.Dlaczego? z racji iż im szersza obrączka tym wiarygodniejszy będzie pomiar na szerokim wzorniku.
2)wbrew pozorom znaczenie ma pogoda w jaki dokonujemy pomiaru: inaczej będzie w upalny dzień gdy dłonie są opuchnięte inaczej zaś w mroźny dzień.tak samo będzie gdy po raz dwudziesty mierzymy palec w przeciągu np: godziny palec wówczas lekko puchnie z czego nawet nie zdajemy sobie sprawy.
3) Nie szukamy rozmiaru wg. wewnętrznej średnicy pierścionka czy obrączki gdyż przeciętny sprzedawca nie będzie wiedział co z tym zrobić.
Potrzebujemy dokonać pomiaru wg. wzornika lub zmierzonego wcześniej pierścionka czy obrączki
4) rozmiar 18 to nie średnica a obwód pod warunkiem że do tej cyfry dodamy 40. Tak więc 18 + 40 = 58 , 21+ 40= 61 itd.
w tym wypadku rozmiar 58 lub 61 to długość obrączki po jej rozcięciu i wyprostowaniuUśmiech
5) Podsumowując:rozmiar 18= 58
Odpowiedz
#4
Witam!
Problem polega na trzpieniach i obrączkach mierniczych nie trzymają wymiarów i dlatego u jednego jubilera pasuje rozm. 17, a u innego rozm. 18. Rozmiar 17 powinien mieć 18,6 mm. średnicy, ponieważ taka jest norma.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości