Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giloszarka - grawerka
-jak syna zmobilizuje,to puszczę zdjęcia swojego imaka z suwakiem,a jak rozwiązałeś ruch wachliwy,sprężyna czy listwa sprężynująca?,bo się zastanawiam,widziałem te 2 rozwiązania,bardziej mi sprężyna opowiada,a jak Ty uważasz.
Odpowiedz
(02-06-2016, 01:33 PM)rubicon napisał(a): -jak syna zmobilizuje,to puszczę zdjęcia swojego imaka z suwakiem,a jak rozwiązałeś ruch wachliwy,sprężyna czy listwa sprężynująca?,bo się zastanawiam,widziałem te 2 rozwiązania,bardziej mi sprężyna opowiada,a jak Ty uważasz.

Ja wypaliłem otwory by zamocować taśmę sprężynującą. Na sprężynach miałem podzielnicę liniową diamentciarki, świetnie działała. Wydaje mi się że każde rozwiązanie się sprawdzi. Myślałem nawet o lince z odważnikiem bo w sumie najprostsze rozwiązania też się sprawdzają
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
-jednej rzeczy mi brakuje do liniowej ślimaka i ślimacznicy na wrzecionie,w którym miejscu  na liniowej masz taśmę sprężynującą?na zdjęciu nie widać.
Odpowiedz
Ja dzielę na normalnym noniuszu nie bawię się w dodatkowe podziały bo szkoda na to czasu i pieniędzy.
I tak prędzej czy później kupię oryginalną maszynę (pod warunkiem że ktoś się będzie interesował wyrobami).

Nie mam jeszcze taśmy tylko przygotowane otwory na jej montaż. Jak pisałem brak mi funduszy i czas na giloszowanie mi się skończył. Na razie to co mam w zupełności mi wystarczy na emalię.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
-imak z suwakiem do giloszarki liniowej,zdjęcia z telefonu.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
Super Ci to wyszło. Zdjęcia wyraźne. Dziękuję za pokazanie.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
Dzisiaj foty z emaliowania giloszowanej.

W
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
bardzo ładnie Ci wyszło, tylko odwieczne pytanie: dla czego nie wypolerujesz tarczy wcześniej ?
Na upartego kup kredę szkolna, rozdrobnij w moździerzu do emalii daj kilka kropel oliwy/oleju
zwilż tym jakąś szmatkę, połóż ją na kostce drewnianej/stalowej ( chodzi o twardą równą powierzchnię )
i poleruj. Tylko wcześniej wyszmergluj 800-tką
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości