Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giloszarka - grawerka
#91
jak chcesz trochę tej smoły do przetestowania czy podejdzie to daj znać na pw to ci podeśle
Odpowiedz
#92
(01-12-2016, 06:08 PM)rubicon napisał(a):   - Leszek,potrzebuje kleić krążki,chyba go gliszowania, a tam z tego co widziałem obroty są przy użyciu korby ręcznie,także materiał się nie nagrzeje,do zrobienia smoły repuserskiej używamy proporcje:kalafonia 750gram,gips rzeżbiarski(sztukatorski)1kg,50ml oleju roślinego,kostka1,5 cm wosku pszczelego,pigment w postaci pyłu jako barwnik,jak oleju nie dodasz to będzie twardsza smoła.                                                                                     Leszek ile chcesz tych krążków?

Obroty są wolne, ręczne robione. Po każdym obrocie wykonuję jeszcze 3 do 4 operacji ustawiania podzielnic, materiał nigdy się nie nagrzeje. Jedną ( mało skomplikowaną) tarczę giloszuję ok. 6 -8 godzin.
Kleiłem krążek 1 mm mosiądz kropelką ale i tak w środku giloszowania odpadał.

ps. 10-20 sztuk bo to na próbę czy da się na tym giloszować
Odpowiedz
#93
(01-12-2016, 06:31 PM)simoniculus napisał(a): jak chcesz trochę tej smoły do przetestowania czy podejdzie to daj znać na pw to ci podeśle


Tak chcę Biggrin Biggrin Biggrin  przepraszam że wykorzystuję ale czas ucieka. Do końca stycznia muszę mieć giloszarkę ukończoną bo od lutego robię już tylko emalię.

Wysłałem na PW adres i proszę o konto do zapłaty i instrukcję obsługi smoły :-)))))))) Biggrin
Odpowiedz
#94
- Leszek,chcesz wyżarzoną,czyli bardziej plastyczną miękką,czy twardą,bo alpaka jest twardsza od mosiądzu przez zawartość cynku i niklu,podaj adres do przesyłki,wyślę kilka sztuk.
Odpowiedz
#95
(01-13-2016, 07:03 PM)rubicon napisał(a): - Leszek,chcesz wyżarzoną,czyli bardziej plastyczną miękką,czy twardą,bo alpaka jest twardsza od mosiądzu przez zawartość cynku i niklu,podaj adres do przesyłki,wyślę kilka sztuk.

Kompletnie się na tym nie znam  ??? ale to chyba wszystko jedno jaka  ???

Dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
#96
Patynol 2n barwi na ciemny brąz, im dłużej trzymasz tym ciemniejszy.
Powłoka posrebrzona moim zdaniem straci na wyrazistości, im grubsza warstwa srebra tym gorzej, najlepszy jest metal prosto spod rylca.
Odpowiedz
#97
(01-14-2016, 11:00 AM)szamek napisał(a): Patynol 2n barwi na ciemny brąz, im dłużej trzymasz tym ciemniejszy.
Powłoka posrebrzona moim zdaniem straci na wyrazistości, im grubsza warstwa  srebra tym gorzej, najlepszy jest metal prosto spod rylca.

Spróbuję na czystym srebrze jak dokończę maszynę. Wydaje mi się że do miesiąca będę wstanie już dość dobrze i równo giloszować. Biggrin

Na razie trenuję na mosiądzu i Jerzy Rubikon wysłał mi alpakę to spróbuję na tym materiale.
Mam po prostu pecha. Nie przewidywałem że będę kończył w tym roku giloszarkę. Sprzedałem część obrotowych podzielnic by kupić emalie a dzisiaj nie mam gdzie odkupić. Na tym co mam już mogę robić super wzory ale po zamontowaniu ostatniej obrotnicy będę mógł robić wzory centralne w każdym z punktów tarczy.

Tutaj przykład :

[Obrazek: cache_17263437.jpg]

Pokazałem kilka tarcz na forach i zainteresowanie jest "olbrzymie".
Średnio na na łatwą tarczę poświęcam 6-8 godzin. Taki wzór jak u góry zajmie około 16-20 godzin. To i tak jest 2 razy krócej niż emalia i serce mniej boli.
Jak się nie uda to trudno  Cry zostanę przy prostych wzorach i na nich będę emaliował :-))))) Love Love Love

Dziękuję za zainteresowanie.
Odpowiedz
#98
Dostałem smołę od Simuncinolusa Biggrin Biggrin ( dziękuję Aniołek )  i dzisiaj zabrałem się za montaż podzielnic i stołów




[Obrazek: G_10.png?format=500w]



Tu na dole zdjęcia : stołu , obrotnicy, mocowania na smołę do tulejki
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#99
Wink 
Dzisiaj zdjęcia z pierwszych prób z alpaką.

Dzięki Simoniculosowi i Jerzemu (Rubicon) i ich prezentom odbyły się te próby. Rozmarzony  Dziękuję koledzy.

[Obrazek: 47f9dccdb0f043354231ef95d2591488.jpg]


Simon podgrzałem krążek Jerzego i Twoja smoła idealnie chwyciła materiał. Jak ładnie pachnie. Dziękuję za prezent. :-)

[Obrazek: e0ddc85cd31b41f142b85518ee13107d.jpg]


Na zdjęciu daję przykład jak mocne jest połączenie że mogłem szerokim nożem zrobić bruzdę.

[Obrazek: 5146f9da18af8b4ae7c835dd722302e0.jpg]


Jerzy krążki są super i alpaka pięknie się graweruje. Dziękuję Ci za pomoc bo teraz wiem ze to dobry materiał.

[Obrazek: e18479987a22e7651cc5c0074c8525ba.jpg]


Jutro będę próbował Twojej techniki z wycinaniem krążków to dam zdjęcia.
Ta tarcza od Ciebie jest piękna. Dziękuję :-)

[Obrazek: bab08541efb2bc4ae81ae4f7ac7e40c3.jpg]


Panowie jak skończę giloszarkę to pierwsze giloszowane tarcze pojadą do Was. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
smoła ma ładny zapach bo to ta japońska na kalafonii :]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości