Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stara biżuteria - rysunki
#11
[Obrazek: australijska.jpg]


Sprawdziłam skąd są te ryciny:
Czarno-białe:
"Metal-work, illustrating the chief processes of art work applied by the goldsmith, silversmith, jeweller, etc. "
(London: Virtue, 1878).

Książka pochodzi z kolekcji:
: Mid-Manhattan Picture Collection / Jewelry -- 1800s


Kolorowe:
Autor: Giafferri, Paul Louis de,
"The history of the feminine costume of the world, from the year 5318 B.C. to our century."
1886

Książka pochodzi z kolekcji:
Humanities and Social Sciences Library / Art and Architecture Collection

Znalazłam je na stronce:
http://digitalgallery.nypl.org/
Polecam do przejrzenia. Naprawdę dużo ciekawych stron do obejrzenia. Zajęcie na wiele dni. Gdyby ktoś wygrzebał coś ciekawego, to dawajcie.
Jak doczytałam się nie mają nic przeciwko zamieszczaniu zdjęć z ich serwera.
Odpowiedz
#12
Super stronka!
Widzę, że będę miał co oglądać.
Tu jeden z tych które wyskoczyły na słowo "pendant"

Bardzo sympatyczny.

[Obrazek: index.php?id=818509&t=w]
Odpowiedz
#13
Też poklikałem na stronie którą podałaś. Na prawdę świetna. Olbrzymie zbiory grafik, obrazów i rysunków. Po prostu rewelacja.
Odpowiedz
#14
Świetne te wisiorki. Jakby ze świata elfów. Po prostu magiczne!
Odpowiedz
#15
To chyba wzory które najbardziej mi przypadły do gustu w ostatnim czasie. Muszę poszukać coś o tym projektancie, no chyba, że ktoś z was ma jakieś informacje i się podzieli?
Odpowiedz
#16
Dawno nie szperałam w starych rysunkach, ale ostatnio znowu mnie naszło.

To stare słowiańskie wzory z dawnej Rosji.

[Obrazek: staroruskie.jpg]
Odpowiedz
#17
Szczególnie te bransoletki są w takim rosyjskim stylu.
Odpowiedz
#18
Cudowne zbiory!
Kocham taką starą biżuterię. Uwielbiam zarówno oglądać jak i nosić.
Zastanawiam się ile kosztowałoby wykonanie repliki jednej z tych piękności...?
Odpowiedz
#19
a ja wam polecam https://www.google.pl/search?q=aldegreve...1&tbm=isch

,,obok wzorników mających charakter notatek szkiców z natury, dużą rolę odgrywały wzorniki drukowane takich artystów jak : Durer, Aldegrever,Jamnitzera - dużo w grafikach google. Z Polski Erazm Kamyn, Jan Chrystian Bierpfaff.'' to taki cytat z książki Michała Gradowskiego ,,Dawne Złotnictwo". Ja jestem na etapie podjęcia decyzji czy tym się zajmować , jak się ukierunkować czy nie.
Odpowiedz
#20
wzory fajne ,pamiętajcie ze to nie tyle typowo "rosyjskie" bo to pojecie szerokie, bo inne wzory były w Europejskiej czesci a inne na naprawde dalekim wschodzie, tam wpływy azjatyckie, nieraz ornamentyka arabska.

To samo w Polsce a raczej na słowiańszyźnie w obecnych terenach Polski, importy w miejscach handlu pokazują często dominujące kierunki przepływu towarów no i wzorów.
inne będą na wybrzeżu , inne były w srodkowej czy wschodniej cześci terenu.

Garwin -umiejetnosci to jedno, wiedza to kolejna sprawa. Te zawieszki to ładne granulaty ....eh mam do niech śłabość, żonka moja ma cała skrzyneczke podobnych skarbówUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości