Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje początki w repusowaniu
#1
Witam na początek chciałem się przywitać.
O to jedna z moich pierwszych prac repuserskich którą uważam za wartą pokazania światu.
Mile widziana konstruktywna krytyka  Hmmm...


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Zaje... fajne, masz dar. Nie znam się na repusowaniu, ale to robi świetne wrażenie !
Odpowiedz
#3
ładny celtycki wzór. Można było stalką wygładzić sam rysunek. Linie kształtów nabrały by więszej płynnośći i rysunek był by bardziej kontrastowy w stosunku do tła, ale w ogóle dobra robota.
To jest tzw. konstruktywna krytyka Ząbki
Odpowiedz
#4
Wiem wiem muszę jeszcze wypolerować i ogólnie wykończyć projekt.... I na koniec pobawić się z patynowaniem chemicznym ale na razie nie mam czasu... Obecnie powierzchnia jest matowa po czyszczeniu z powstałej patyny podczas wyżarzania itp.
Kriss - masz na myśli że stalka to wełna stalowa?
Odpowiedz
#5
Nie. Stalka to rodzaj narzędzia jubilerskiego do polerowania ręcznego. Jest to kawłek wyprofilowanej i wypolerowanej stali. Tradycyjne polerowanie uszkadza i sciera powierzchnie. Stalka ją utwardza i wyrównuje. Polerowanie w bębnie z wkładen kulkowym jest czymś podobnym. Przy polerowaniu stalką masz większą kontrolę .
Odpowiedz
#6
O takim czymś nie słyszałem... Podasz może jakiś link jak takie ustrojstwo wygląda i jak miejwięcej się tego używa? Może uda mi się takie coś wykonac
Odpowiedz
#7
http://tommo.pl/19-polerowanie-i-szlifowanie
http://tommo.pl/gladziki/1910--gladzik-s...erior.html
poleruje sie na mokro. Najlepiej jakieś dobre mydło, albo płyn do prania z lanoliną Uśmiech
Odpowiedz
#8
Ciekawa propozycja będę musiał pomyśleć nad tym. Ogólnie muszę dorobić sobie trochę więcej punc bo obecnie mam ich całe 9 i w tym 1 malutki gładzik....
Pobawiłem się z patynowaniem i wyszło to tak:


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
stalka pozwoli Ci dodatkowo wyrównać powierzchnię po gładziku i bawić się kontrastem pomiędzy polerowanymi i fakturowanymi płaczczyznami. Teoretycznie policzek, czoło i nos można było przetrzeć delikatnie papierem ściernym przed kracowaniem blachy. Uśmiech
Odpowiedz
#10
Akurat w tym przypadku zależało mi na zachowaniu tych nierówności. Ogólnie zdjęcie nie oddaje efektu i na "żywo" wygląda to o niebo lepiej.
Ale jak tylko dorobię się gładzika na pewno pobawię się tym. Istnieją gdzieś tutoriale jak wykonać punce fakturujące?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości