Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.2.3 test sprzętu
#11
(03-23-2015, 08:46 PM)orafo napisał(a): Orafo tu Uśmiech koszta +/- kolacyjka w knajpę, jak długo trwa? w dobrym układzie 2-3 tygodnia, ale to nie za bardzo odmie zależy (raczej od tokarza). Tak se kalkuluje  ze do 1 kwietnia będę miął 1 wolny sztychl - robię po kilka kompletów na raz, dam znać...
Maciej  "cosik" sympatyczny, na poczatek 6-ka.
Jak ci idzie z ostrzeniem sztychla?

Jeszcze nie ostrzyłem. 
Na dniach coś wystrugam.
Znalazłem sztychla do grawerki , kiedyś kupiłem ale tylko go stępiłem i poszedł w kąt ;-)
Mam tarcze z GRS (600) myśle że będzie idealna na wstępie potem jakaś gumka i na końcu pasty od ciebie.
Odpowiedz
#12
Tak tarcza GRS jest dobra do grubego zdierstwa (kiedy szlamie końcówkę sztychla), a leciutko podszlifowac rylec pasta na krążku 20/15 potem 5/3 tego starczy, wszystko mod mikroskopem (okulary x8 cymbałach-bembnach 2). Przy zmianie past nie zapominaj ładnie wyczystic rylca - zęby nie zabrudic pastę inna grubością, i maly obroty, żadnych gumek
Oprawiam ...
Odpowiedz
#13
(03-23-2015, 10:47 PM)orafo napisał(a): Tak tarcza GRS jest dobra do grubego zdierstwa (kiedy szlamie końcówkę sztychla), a leciutko podszlifowac rylec pasta na krążku 20/15  potem 5/3 tego starczy, wszystko mod mikroskopem (okulary x8 cymbałach-bembnach 2). Przy zmianie past nie zapominaj ładnie wyczystic  rylca - zęby nie zabrudic pastę inna grubością, i maly obroty, żadnych gumek

Oki wodzu , zrobi sie tak jak piszesz ;-)
Odpowiedz
#14
I kolejny liść myśle że troszke lepszy ;-)

               
Odpowiedz
#15
O super postępy, naprawdę b.dobrze ci idzie.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#16
Świetnie ! Ząbki Kol. Grotek76 zaczyna mieć konkurencję. Robi się ciekawie Ząbki Dziwię się, że Leszek jeszcze tego nie poemaliował Ząbki
Odpowiedz
#17
Bardzo fajnie ci to wyszło , widać że dużo ćwiczysz naprawdę lux , jedyna moja skromna sugestia to wydaje mi sie że wianek ładniej by wyglądał lustrzany wzdłuż osi liścia .
Odpowiedz
#18
(07-05-2015, 11:40 AM)kolorowy napisał(a): Bardzo fajnie ci to wyszło , widać że dużo ćwiczysz naprawdę lux , jedyna moja skromna sugestia to wydaje mi sie że wianek ładniej by wyglądał lustrzany wzdłuż osi liścia .

Masz jakiś przykład do pokazania tego lustrzanego?
Odpowiedz
#19
Z tym ćwiczeniem to wcale nie było tego dużo.
Powiem tylko że jak jest dobrze naostrzony wypolerowany wylizany wycackany sztychel to o niebo idzie lepiej robota. Ja jestem mańkutem ale graweruje prawicą ,musze zobaczyć jak będzie szło lewą ręką to będziem łuki skrobać od lewa do prawa ;-)
Odpowiedz
#20
Szybki szkic to prosze się nie śmiać 


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości